Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn.

Dziękujemy serdecznie za współpracę przy tworzeniu spotu poniższym partnerom:

 1. Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego na Kasprowym Wierchu + pracownik Obserwatorium – Michał Trzebunia
 2. Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego – Szymon Ziobrowski
 3. Strażnicy Tatrzańskiego Parku Narodowego – Marcin Strączek – Helios, Szymon Tylka, Janusz Gał
 4. Polskie Koleje Linowe
 5. Załoga kutra ŁEB-7 wraz z kapitanem Jackiem Gołysznym
 6. Burmistrz miasta Serock – Sylwester Edwin Sokolnicki wraz z pracownikami Urzędu Miasta
 7. Chóry z Serocka: Chór Cantores Adalberti, Chór Gaudete, Chór Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Serocku
 8. Chór Cantate nobis ze Szkoły Podstawowej im. W. Zglenickiego z Woli Kiełpińskiej
 9. Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Milanowie
 10. Polski Związek Głuchych
 11. Łazienki Królewskie w Warszawie
 12. Motoparalotniarz – Paweł „Lojak” Kozarzewski
 13. Renata Mulik – Dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku
 14. Dyrektorzy i pracownicy szkół i przedszkoli w Serocku

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu!

Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn!

Zachęcamy instytucje państwowe i samorządowe, organizacje społeczne, szkoły, chóry i wszystkich, którzy tylko mają ochotę do włączenia się do akcji. Prosimy o zarezerwowanie w trakcie oficjalnych uroczystości 11 listopada kilku minut w samo południe, by wspólnie odśpiewać hymn. Wszelkie instytucje, organizacje i społeczeństwo zapraszamy do organizacji własnych akcji śpiewania hymnu lub o wystosowanie do władz lokalnych prośby o ich zorganizowanie w łatwo dostępnych miejscach – przy ratuszu czy na rynku. Organizatorów akcji „Niepodległa do hymnu” gorąco prosimy o dodawanie informacji o wydarzeniu do naszej mapy wydarzeń w zakładce Wydarzenia. Pokażmy, że wszyscy  razem świętujemy stulecie odzyskania prze Polskę niepodległości!

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z  hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

Organizatorów akcji „Niepodległa do hymnu” zachęcamy do skorzystania z przygotowanych przez nas materiałów:

Plakat informujący o wydarzeniu
Słowa Hymnu Państwowego
Nuty Hymnu rozpisane na głos
Nuty Hymnu rozpisane na fortepian
Nagranie Hymnu Państwowego – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002