Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległa. Miejsce spotkań - wystartowaliśmy w 2024 roku!

Pawilon kulturalny „Niepodległa. Miejsce spotkań” zaprasza w swoje gościnne progi! Rozpoczynamy nowy rok spotkań, warsztatów i animacji. Atrakcje czekają na starszych i młodszych. Poniżej prezentujemy plan na luty i marzec 2024. Zapraszamy – Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, zaraz naprzeciw wejścia przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym.

plakat z programem Niepodległa. Miejsce Spotkań

GORDONKI Z NIEPODLEGŁĄ DLA MALUSZKÓW

W każdą środę o 10:00 i 11:00 w kawiarnianej przestrzeni odbywają się zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych – dzieci w wieku 0-3 lat. Podczas zajęć uczą się rytmu, rozwijają swoją koordynację ruchową oraz zdolności motoryczne. Spotkania wspierają ich rozwój społeczny, umożliwiając interakcję z innymi rówieśnikami. To czas dla maluszków, ich rodziców i opiekunów.

GALAKTYCZNE PRZYGODY – TAJEMNICE KOSMOSU DLA DZIECI 6-10 LAT

Niedziele w pawilonie „Niepodległą. Miejsce Spotkań” należą do dzieci 6-10 lat! O 11:00 rozpoczynają się spotkania, podczas których uczestnicy zgłębiają tajemnice kosmosu. Warsztaty w ramach cyklu „Galaktyczne przygody” to połączenie wielu cennych informacji o wszechświecie, planetach, gwiazdach, osobach, które przyczyniły się do jego lepszego poznania oraz wynalazków, bez których nie byłoby to możliwe. Każde zajęcia łączą w sobie część edukacyjną z kreatywną, podczas której wykonywane są proste prace plastyczne. Na te zajęcia obowiązują ZAPISY, które startują w poniedziałki o 12:00.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci i dorosłych, którzy stoją przy długim stole. Wykonują pracę plastyczną z użyciem gorącego kleju i specjalniego styropianu.

Fot. Tomek Kaczor / BN

Harmonogram warsztatów:

 • 11.02.2024 – Ulubiona planeta
 • 18.02.2024 – Ziemia – nasz wielki statek kosmiczny
 • 25.02.2024 – Lecimy w kosmos
 • 03.03.2024 – Życie na stacji kosmicznej
 • 10.03.2024 – Teleskop bez tajemnic

Warsztaty wielkanocne dla dzieci

W pierwsze dni wiosny odbędą się zajęcia dla dzieci o tematyce wielkanocnej i wiosennej. 24 marca 2024 odbędą się warsztaty tworzenia palemek wielkanocnych. Dzieci będą je tworzyć przy pomocy kwiatów z bibuły i wstążek. Z kolei 31 marca 2024 odbędą się warsztaty decoupage’u, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się na czym polega ta technika zdobnicza. Efektem ich pracy będą niepowtarzalne dzieła sztuki: króliki wielkanocne. Na te zajęcia nie obowiązują zapisy.

HAFTY, DRUTY I SZYDEŁKO DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

W poniedziałki o 17:30 rozpoczynają się spotkania z rękodziełem dla młodzieży i dorosłych. Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem, jak i te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z włóczką. Spotkania poprowadzi Dagmara Mandat – rękodzielniczka i założycielka Szydełkowego Raju. Uczestnicy podczas ośmiu warsztatów poznają tajemnice haftu krzyżykowego i diamentowego, nauczą się dziergać i szydełkować. Każdy znajdzie coś dla siebie! Na te zajęcia obowiązują ZAPISY, które startują w środy o 12:00.

Zdjęcie przedstawia stół warsztatowy, na którym położone zostały materiały niezbędne do haftowania: muliny, nożyczki, szablony, bawełniane torby i tamborki.

Fot. Tomek Kaczor / BN

Harmonogram warsztatów:

 • 12.02.2024 – haft krzyżykowy
 • 19.02.2024 – haft diamentowy
 • 26.02.2024 – druty dla początkujących – oczka prawe i lewe, podstawowe ściegi oraz pomiar na wiosenną bluzkę
 • 04.03.2024 – druty dla początkujących – warkocze i proste ażury
 • 11.03.2024 – druty dla średniozaawansowanych – wiosenna bluzka reglanowa
 • 25.03.2024 – szydełkowe pisanki
 • 03.04.2024 – szydełkowe ponczo w stylu BOHO

ZDROWIE NA TALERZU – WARSZTATY DLA SENIORÓW

To specjalne warsztaty dla seniorów, podczas których uczestnicy dowiedzą się jak wspierać swoją odporność, by uniknąć zimowych infekcji i stanów zapalnych organizmu, wzmocnić pracę swojego umysłu oraz poszerzyć wiedzę na temat profilaktyki nowotworowej. Każde spotkanie to czas otwartych rozmów, poszukiwania odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania i wymiany doświadczeń. Zajęcia prowadzi dietoterapeutuka Monika Dziemidowicz, która promuje zdrowy styl życia poprzez naukę prawidłowego sposobu odżywiania się, zgodnego z potrzebami organizmu. Spotkania odbywają się w co drugi czwartek.

Harmonogram spotkań:

 • 15.02.2024
 • 29.02.2024
 • 14.03.2024
 • 28.03.2024
Zdjęcie zostało wykonane w pawilonie kulturalnym "Niepodległa. Miejsce Spotkań". Przedstawia grupę seniorów, siedzących przy stole i słuchających wykładu warsztatowego.

Fot. J. Barański / BN

Sprawny umysł – WARSZTATY DLA SENIORÓW

W co drugi czwartek zapraszamy z kolei na warsztaty edukacyjne, które otworzą drzwi do fascynującego świata gier i zabaw umysłowych. Zajęcia „Sprawny umysł” to doskonała okazja, by rozwijać umiejętności poznawcze i cieszyć się aktywnością intelektualną niezależnie od wieku. Bawiąc się poszerzane są horyzonty wyobraźni i ćwiczona jest pamięć. Zajęcia prowadzi Groteka. Spotkania odbywają się w co drugi czwartek.

Harmonogram spotkań:

 • 22.02.2024
 • 07.03.2024
 • 21.03.2024
 • 04.04.2024

POKAZY VR Z OKAZJI 104. ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z BAŁTYKIEM

104 lata temu Generał Józef Haller dokonał zaślubin Polski z morzem! Z tej okazji w weekend 17 i 18 lutego 2024 w pawilonie odbędą się pokazy filmów w technologii Virtual Reality. Uczestnicy bliżej poznają m.in. historię legendarnego transatlantyku MS „Piłsudski”. Będzie to wyjątkowa okazja, by zajrzeć do jego wnętrz, odwiedzić port przedwojennej Gdyni i zejść w batyskafie na dno Morza Północnego aby eksplorować wrak. Podczas pokazów możliwe będzie obejrzenie także innych filmów, które stworzyło Biuro „Niepodległa”. UWAGA! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia, osób cierpiących na epilepsję oraz mających kłopoty z błędnikiem! Aby wziąć udział w pokazach wystarczy przyjść do pawilonu „Niepodległa. Miejsce Spotkań” i poczekać na wolny fotel obrotowy.

Zdjęcie przedstawia czworo uczestników pokazów filmów w technologii VR. Siedzą na obrotowych fotelach z goglami VR na twarzy.

Pokazy VR w Niepodległa. Miejsce spotkań z okazji 104. rocznicy zaślubin Polski z morzem.
Fot. BN

To nie koniec! Niebawem na stronie niepodlegla.gov.pl oraz na profilu FB „Niepodległa. Miejsce spotkań” będzie można znaleźć informacje o kolejnych zajęciach. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Formularze umożliwiające rejestracje na warsztaty, na które obowiązują zapisy, dostępne są w opisach poszczególnych wydarzeń na profilu FB.

Zapraszamy!

Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.

plaat niepodległa. miejsce spotkań z programem na luty