Kontrast
Wielkość czcionki

Nowy Boeing PLL LOT w biało-czerwonych barwach

Polskie Linie Lotnicze mogą pochwalić się nowym samolotem, który dziś wylądował na Lotnisku Chopina. W fabryce Boeinga, w Everett, powstał najnowszy 787-9 pomalowany w wyjątkowe, biało-czerwone barwy. Maszyna zarejestrowana jako SP-LSC upamiętnia 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

samolot na płycie bioska

Biało-czerwone malowanie pokrywa cały kadłub samolotu. Przednie drzwi obramowuje kontur granic Polski. Z serca kraju rozwija się wstęga w barwach narodowych, która przypomina łopoczącą flagę poruszaną pędem startującego samolotu. Pod kabiną pilota zostało umieszczone logo „Niepodległej”. Po jednej stronie kadłuba widnieje napis „Dumni z niepodległości Polski”, a po drugiej jego angielskie tłumaczenie. To pierwsze tego typu malowanie w historii Polskich Linii Lotniczych LOT.

Boeing 787-9 w biało czerwonym malowaniu i specjalnie udekorowane schody

Dziś także został zaprezentowany sprzęt LS Airport Services, który także został ozdobiony grafikami spójnymi z tymi samolotowymi. Schody pasażerskie i autobusy przewożące pasażerów po płycie lotniska są często jednymi z pierwszych (bądź ostatnich) obiektów, jakie widzą osoby podróżujące samolotami. Już we wnętrzu samolotów na podróżnych czekać będzie miesięcznik pokładowy „Kalejdoscope”, gdzie będą przedrukowywane materiały na temat najciekawszych wydarzeń krajowych i miedzynarodowych dotyczących obchodów jubileuszu.

Jarosław Sellin i Jan Kowalski przy nowym Boeingu

Jak powiedział Minister Jarosław Sellin: „Działania PLL LOT i LS Airport Services – spółki LOT obsługującej pasażerów na naszych lotniskach – wspaniale uzupełniają działania promujące polskie stulecie na arenie polskiej i międzynarodowej. Cieszę się, że pasażerowie podróżujący samolotami LOT mogą zobaczyć tak wyraźne odwołania do naszego jubileuszu”.

Wnętrze samolotu

Będzie to gigantyczna latająca wizytówka polskiej niepodległości. Samolot ma prawie 63 metry długości, może zabrać na pokład 294 pasażerów, a jego zasięg to ponad 13 350 km. Ten wyjątkowy egzemplarz Dreamlinera będzie latał na trasach dalekodystansowych LOT-u do Ameryki Północnej i Azji.  Jeszcze w tym miesiącu do floty LOTu dołączy kuzyn z rodziny Boeinga, model 737 MAX 8, również w barwach narodowych.

Życzymy wszystkim lotów bez turbulencji!