Kontrast
Wielkość czcionki

ORLEN Wyścig Niepodległości już w ten weekend w Bytowie!

W niedzielę 9 września w Bytowie odbędzie się ORLEN Wyścig Niepodległości o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki. To kolarska rywalizacja na 73-kilometrowej trasie, która wiedzie malowniczymi drogami zachodnich Kaszub. Zapisy wciąż trwają.

Jak zapisać się na bytomski ORLEN Wyścig Niepodległości?

Zapisać się można przez Internet, w sobotę zapisać się i odebrać numer startowy można od 16.30 do 18.30 w biurze zawodów na Stadionie Miejskim przy ulicy Mickiewicza 13. W niu zawodów będzie można w tym samym miejscu zapisać się między godz. 8.00 a 10.30. O godzinie 11 – start wyścigu! „Zapraszam więc 9 września do Bytowa, aby zmagać się na trasie wyścigu, niezwykle malowniczej, pofałdowanej, niekiedy trudnej z małą liczbą płaskich odcinków. Tu kolarze będą mogli poczuć się jak w górach, bo bytowszczyzna przyciąga też pięknymi i niepowtarzalnymi jeziorami” – opowiada burmistrz tego malowniczego miasta Ryszard Sylka.

banner wydarzenia

Kolarstwo szosowe coraz popularniejsze

ORLEN Wyścig Niepodległości ma być odpowiedzią na stale rosnące zainteresowanie kolarstwem szosowym. „Chciałem więc dać szansę na pokonywanie własnych słabości w miejscu szczególnie mi bliskim, czyli w Bytowie. Ścigamy się o Puchar Burmistrza Bytowa Ryszarda Sylki na terenach, na których sam zaczynałem przygodę z kolarstwem. Zresztą, w Bytowie wciąż działa klub Baszta, który od ponad pięćdziesięciu lat szkoli kolejne talenty.” – mówi Czesław Lang, który stoi na czele organizacji wydarzenia. Wicemistrz olimpijski z Moskwy jest dyrektorem generalnym Tour de Pologne i promotorem zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej.

Dodatkowe atrakcje w Bytowie

Po Polsce jeździ mobilne muzeum Tour de Pologne, w którym zebrane są eksponaty z 90-letniej historii wyścigu. 9 września będą mogli odwiedzić je wszyscy, którzy pojawią się w Bytowie. Ponadto zaplanowano Paradę Rordzinną na dystansie 3,2 kilometra, w której udział jest bezpłatny. „Cieszymy się, że możemy wspierać takie inicjatywy, jak wyścig w Bytowie. To upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a jednocześnie promocja aktywnego trybu życia. Obydwie inicjatywy są nam bardzo bliskie” – mówi Anna Ziobroń Dyrektor Biura Sponsoringu Eventów PKN ORLEN