Kontrast
Wielkość czcionki

Pejzaże 1863 - koncert muzyki z polskich filmów o Powstaniu Styczniowym

Muzyka z najpiękniejszych polskich filmów poruszających temat Powstania Styczniowego 1863 wybrzmi 15 grudnia 2023 podczas koncertu „Pejzaże 1863”. Wydarzenie  w Muzeum Historii Polski przypomni najdłuższy polski zryw niepodległościowy w obchodzoną w latach 2023-24 160. rocznicę Powstania. Na scenie wystąpią Bartek Wąsik, Royal String Quartet i Dorota Miśkiewicz. Bilety dostępne są na stronie Muzeum.

Muzyka filmowa z obrazów poruszających temat Powstania Styczniowego

Podczas koncertu, w autorskich aranżacjach i opracowaniach Bartka Wąsika, usłyszeć będzie można m.in. nostalgiczną muzykę Andrzeja Kurylewicza z „Nad Niemnem”, melodie z „Wiernej rzeki” skomponowane przez Jerzego Dudusia Matuszkiewicza czy „Walc Barbary” z „Nocy i dni”. Nie zabraknie też tematów muzycznych z filmów „Desperacja” i „Rok 1863”. Wszystkie te dzieła kinematografii nawiązują do tematyki Powstania Styczniowego. Koncert „Pejzaże 1863” 15 grudnia 2023 to część obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego.

baner wydarzenia

Na scenie Audytorium Muzeum Historii Polski goście usłyszą cenionego pianistę młodego pokolenia Bartka Wąsika. Wystąpią także Royal String Quartet, który w swoim dorobku ma m.in. prywatny koncert dla królowej Elżbiety II, oraz wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz. Tło dla muzyki stanowić będą specjalnie przygotowane wizualizacje i animacje.

Koncert 15 grudnia 2023 w Warszawie na Cytadeli

Koncert „Pejzaże 1863” odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023, o godz. 19:00 w Muzeum Historii Polski (Sala Audytorium, Cytadela Warszawska, ul. Gwardii 1). Bilety dostępne są online na stronie muzhp.pl. Patronat medialny sprawują Polskie Radio i JazzSoul.pl. Biuro „Niepodległa” jest partnerem wydarzenia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.