Kontrast
Wielkość czcionki

Rocznicowe obchody w Rybniku - stulecie aktu przekazania miasta władzom polskim

Multimedialna wystawa “Śląska droga do Polski”, widowisko z udziałem grup rekonstrukcyjnych oraz koncert, którego główną gwiazdą będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree. To wszystko czeka na gości Rybnika, które 3 lipca świętować będzie wydarzenia upamiętniające akt przekazania miasta i powiatu rybnickiego władzom polskim. Wydarzenia organizowane przez Instytut Śląski, miasto Rybnik, Muzeum w Rybniku oraz Stowarzyszeniem „Słowem w Twarz” odbywają się w związku z obchodami 100-lecia przyłączenia części Górnego Śląska do Polski.

plakat rekonstrukcji historycznej

Program obchodów w Rybniku

Multimedialna wystawa “Śląska droga do Polski” wyświetlana będzie w Muzeum im. o. Emila Drobnego w Rybniku w godz. 10:00-19:00.

Widowisko historyczne z udziałem czterech profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych odbędzie się rybnickim Rynku o godz. 16:00. Podczas występu odtworzone zostaną wydarzenia sprzed wieku, które doprowadziły do formalnego przekazania miasta Polsce.

Koncerty na rybnickim Rynku od godz. 17:00. Główną gwiazdą będzie Sebastian Riedel z zespołem Cree o godz. 19:30.

Plakat wystawy Śląska droga do Polski

Wydarzenia realizowane są w ramach projektu „Ślązacy dla Niepodległej. Jeszcze nasza wiara słynie”. Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.