Kontrast
Wielkość czcionki

Skrytka powstańców - muzealny pokój zagadek

„Skrytka powstańców” to propozycja Muzeum Śląskiego na propagowanie wiedzy o powstaniach śląskich poprzez popularną w ostatnich latach formułę escape roomu. Grupy zwiedzających będą miały do rozwiązania szereg zagadek, które doprowadzą ich do ukrytej skrytki. Zadania w pokoju zagadek są poświęcone tematyce wszystkich trzech powstań śląskich.

„Skrytka powstańców” funkcjonuje jako część wystawy czasowej „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”, która jest prezentowana w budynku Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego do 5.01.2020 roku.

Chętni do wzięcia udziału w zabawie tworzą drużynę, składającą się od dwóch do sześciu osób lub do dziesięciu w przypadku grup szkolnych. Muszą przy tym wykazać się ścisłą współpracą, by w rozwiązać wszystkie zagadki w ograniczonym czasie 45 minut. W poszukiwaniach rozwiązań pomoże z pewnością wcześniejsze uważne zapoznanie się z treścią wystawy.

banner wystawy

Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku

 „Skrytka powstańców” jest dostępna od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00. Harmonogram jest podzielony na godziny wejść dla indywidualnych zwiedzających oraz grup szkolnych. Dla osób indywidualnych pokój zagadek jest dostępny po wcześniejszej rezerwacji przez system biletowy od wtorku do piątku o godz. 15:00, 16:30, 18:00 oraz w soboty i niedziele od godz. 10:00 do 18:00. Od środy do niedzieli koszt udziału w grze wynosi 99 zł za drużynę i umożliwia również bezpłatne zwiedzanie wystawy „Niezapomniane”. We wtorki wstęp do pokoju zagadek jest wolny, podobnie zresztą jak do wszystkich wystaw Muzeum Śląskiego. Wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc.

rekwizyt w pokoju zagadek - retro telefon

Zorganizowane grupy szkolne Muzeum Śląskie zaprasza do udziału w zabawie od wtorku do piątku o godz. 10:00, 11:30, 13:00. Koszt udziału drużyny wynosi 63 zł, a rezerwacji należy dokonać mailowo pod adresem: lekcjemuzealne@muzeumslaskie.pl, za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie Muzeum Śląskiego lub osobiście w Dziale Edukacji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Pokój zagadek oraz wystawa „Niezapomniane” dofinansowana została ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022.