Kontrast
Wielkość czcionki

Miejska "Gra o Wolność" - trzecia edycja, poświęcona pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski

Centrum Myśli Jana Pawła II i Biuro Programu „Niepodległa” zapraszają do „Gry o Wolność 2019” – kolejnej odsłony projektu edukacyjnego, realizowanego w formule gry miejskiej. Projekt popularyzuje wiedzę o Janie Pawle II oraz jego wkładzie w odrodzenie wolnej Polski.

Twórcami projektu są Stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, a tematem trzeciej edycji gry tworzonej przez dzieci i młodzież jest pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski i wpływ, jaki miała na przemiany w naszym kraju w latach 80. i 90. Gra ma charakter zabawy edukacyjnej rozgrywanej za pomocą zamieszczonych na tematycznych planszach kodów QR. Pod każdym z nich kryje się zadanie, którego rozwiązanie wskaże kolejny etap pielgrzymki, której śladem będą podążać gracze.

postać papieża

Gra pokazuje nie tylko kontekst historyczny wizyty papieża w czerwcu 1979 roku, ale przede wszystkim aktualność słów wypowiedzianych wówczas przez Jana Pawła II i ich znaczenie dla Polski i Polaków na przestrzeni ostatnich 40 lat.

Gra miejska w Warszawie, Gnieźnie, Częstochowie i Krakowie

Stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II gorąco zapraszają do wspólnej rozgrywki 2 czerwca w godz. 12.00-16.00 do kawiarni „Niepodległa. Miejsce spotkań” w Łazienkach Królewskich. Zapisy drużyn na „Grę o Wolność” będą się odbywać za pomocą formularza zgłoszeniowego, który zostanie udostępniony na stronie Centrum Myśli Jana Pawła II oraz w dniu gry przy punkcie startowym. Zapraszamy do udziału grupy składające się z rodzin oraz znajomych, niezależnie od wieku.

W kolejnych dniach w zabawie będzie można wziąć w innych miastach – 3 czerwca będzie to Gniezno, 4-6 czerwca Częstochowa, a 7-10 czerwca – Kraków.