Kontrast
Wielkość czcionki

ŚwiętujeMY! 103. rocznica odzyskania niepodległości w Niepodległa. Miejsce Spotkań

ŚwiętujeMY! 103. rocznica odzyskania niepodległości w „Niepodległa. Miejsce spotkań” będzie świętowana przez trzy dni – od 11 do 13 listopada 2021. Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza na moc atrakcji dla starszych i młodszych. Tańce, śpiewanki i warsztaty czekają na miłych gości – świętujmy razem!

11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Świętowanie rozpocznie się wspólnym śpiewaniem pieśni i piosenek patriotycznych z Ferajną z Hoovera. Doskonale znane słowa i melodie towarzyszyły Polkom i Polakom w czasie najważniejszych wydarzeń sprzed stu lat. W samo południe w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” wszyscy zaśpiewają razem hymn Polski. Do udziału zaproszeni są wszyscy: duzi i mali, profesjonaliści i amatorzy, z flagą w ręku i bez!

plakat z rozpisanymi wydarzeniami

W ogródku pawilonu „Niepodległa. Miejsce spotkań” nie zabraknie atrakcji dla dzieci z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 i 12 listopada 2021 odbędą się kreatywne warsztaty opowiadające o zabytkach przedwojennej Warszawy. Na warsztatach kolażu animatorki dostarczą zdjęcia stolicy z dwudziestolecia, a uczestnicy, według własnej inwencji, porozmieszczają je na arkuszu tworząc własną mapę Warszawy. Piątkowe warsztaty rozpocznie przygoda z klockami COBI – ci którzy, zechcą wziąć w niej udział stworzą własne budowle i dowiedzą się co to znaczy rekonstrukcja budynku. Potem czas na muzyczne spotkanie – najpierw artyści przeczytają dzieciom legendy związane z pałacami i rezydencjami Warszawy, a potem, wspólnie z artystami, wszyscy zaśpiewają piosenki nimi inspirowane.

Tańce i inne atrakcje

Czwartkowy i piątkowy wieczór obfitować będą w wydarzenia muzyczne, dzięki którym będzie można się przenieść w czasie! 11 listopada 2021, w Narodowe Święto Niepodległości, o godzinie 17:00 Bogumiła i Piotr Zgorzelscy z Akademii Tańca Tradycyjnego wszystkich, którzy przyjdą na parkiet, nauczą przedwojennych tańców miejskich – tak bawiono się na najsłynniejszych dancingach stolicy. O 20:00 rozpocznie się potańcówka, w trakcie której zagra Warszawskie Combo Taneczne. Siedmioosobowa formacja wykonuje piosenki popularne w przedwojennej Warszawie i prezentuje je zarówno we współczesnych, jak i prawie oryginalnych aranżacjach.

baner wydarzenia

Z kolei w piątkowy wieczór na scenie wystąpi Orkiestra Ludwika Sarskiego, która przeniesie słuchaczy w zaczarowany świat przedwojennego niemego kina. To artystyczny kolektyw założony przez dwóch multiinstrumentalistów, którzy w swojej twórczości łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing, czy klezmer.

Przez cały czas świętowania, w „Niepodległa. Miejsce spotkań” dostępna będzie wystawa „Tak powstawała Niepodległa”, poświęconą procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. W sobotę 13 listopada, o godzinie 11:30, będzie można wziąć udział w oprowadzaniu po ekspozycji.  

baner wydarzenia

Wszystkie warsztaty są bezpłatne, zapisy nie obowiązują, organizatorzy przypominają jednak o zachowaniu środków bezpieczeństwa. Od 11 do 14 listopada wszystkich, którzy odwiedzą pawilon Niepodległa. Miejsce spotkań na hasło „świętujmy razem” czeka 10% zniżki na wszystkie napoje z oferty. Serdecznie zapraszamy!

Świętujmy razem!