Kontrast
Wielkość czcionki

Weekend ze Świętem Niepodległości w Niepodległa. Miejsce Spotkań

Niepodległa. Miejsce Spotkań – pawilon kulturalny Biura „Niepodległa” w Łazienkach Królewskich – i tym razem na Narodowe Święto Niepodległości przygotował moc atrakcji. Dwa dni wspólnego świętowania, warsztaty dla starszych i młodszych i wspaniała atmosfera – to wszystko czeka na miłych gości. Zapraszamy!

Śpiewanki, marsz nordic walking i spektakl dla dzieci 11 listopada w Warszawie

Na Narodowe Święto Niepodległości przygotowano atrakcje dla starszych i młodszych! Co mamy w planach?

10:30 – Śpiewanki niepodległościowe z Ferajną z Hoovera 

W ogródku Niepodległa. Miejsce Spotkań Ferajna z Hoovera poprowadzi dla Niepodległej wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych m.in. „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani,” czy „My, pierwsza brygada”. Fantastyczny klimat i żwawe dźwięki zaproszą do wspólnego świętowania.

w namiocie zespół ze zgromadzoną publicznością

Śpiewanki patriotyczne z Ferajną z Hoovera, 11.11.2022.
Fot. Tomek Kaczor / BN

12:00 – Wspólne śpiewanie hymnu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu”

105. rocznica odzyskania niepodległości to już szósta edycja akcji „Niepodległa do hymnu”. W ogródku pawilonu kulturalnego Niepodległa. Miejsce spotkań zaśpiewamy razem Mazurka Dąbrowskiego, łącząc się z biało-czerwoną rodziną Polek i Polaków na całym świecie.

grupa ludzi stoi na baczność podczas śwpiewania mazurka dąbrowskiego

Niepodległa do hymnu w Niepodległa. Miejsce Spotkań, 11.11.2022.
Fot. Tomek Kaczor / BN

12:15 – Zajęcia Nordic Walking z instruktorką dla seniorek i seniorów

Wielbiciele kijków nordic walking i adepci poprawnego maszerowania spotykają się co sobotę o 10:00, by pod okiem instruktorki z Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking szlifować technikę. 11 listopada 2023 marsz po alejkach Łazienek Królewskich będzie miał wyjątkowy wymiar – w jego trakcie zajęć zostanie wykonana pamiątkowa fotografia z wielkoformatową flagą Polski.

uczestniczki warsztatów z kijami nordic walking pozują z wielką flagą polski przed pawilonem niepodległa miejsce spotkań

Warsztaty Nordic Walking Senior 2022.
Fot. BN

14:00 – interaktywny spektakl dla dzieci Jak brzmiała muzyka przedwojennej Polski?”

Artyści Teatru Mozaika zabiorą dzieci w muzyczną podróż do dwudziestolecia międzywojennego, gdzie radość z odzyskanej niepodległości przejawiała się także w melodiach granych przez wielkie orkiestry i podwórkowe kapele. Charakterystyczne instrumenty, stroje z epoki i liczne atrybuty pomogą małym uczestnikom wczuć się w nastrój jak sprzed 100 lat.

aktorzy z instrumentami pozujący do zdjęcia

 

Niedziela 12 listopada 2023 – warsztaty i koncert w Niepodległa. Miejsce Spotkań

11:00 i 12:30 – rodzinne warsztaty o symbolach narodowych

Warsztaty poświęcone symbolom narodowym zainteresują dzieci w wieku 6-10 lat. Uczestnicy dowiedzą się o historii tego święta, znaczeniu symboli narodowych oraz rozmaitych wymiarach nowoczesnego patriotyzmu.W części praktycznej spotkania dzieci poznają różne techniki malowania na materiale, po czym każdy własnoręcznie ozdobi ekologiczną torbę.

chłopczyk z biało-czerwoną ozdobą którą wykonał

Warsztaty o symbolach narodowych w Niepodległa. Miejsce Spotkań, 11.11.2022.
Fot. Tomek Kaczor / BN

godz. 17:00 – koncert Jan Emil Młynarski & Brass Federacja

Jan Emil Młynarski & Brass Federacja zabiorą słuchaczy w podróż do przedwojennej Warszawy. Będzie to znakomita okazja do wysłuchania kawałków z najnowszej płyty – zbioru przedwojennych piosenek polskich. Stare liryczne tanga i walce zabrzmią w niespotykanym dotychczas ujęciu, bez instrumentów romantycznych, typowych dla epoki czy stylu. Na scenie zabrzmią trąbki, puzony, waltornia oraz suzafon z towarzyszeniem perkusji.
 
zespół z młynarskim pozujący do zdjęcia
 
 
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, a zapisy nie obowiązuję. Niepodległa. Miejsce spotkań znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym). Serdecznie zapraszamy – świętujmy razem!
 
Wydarzenia organizowane w pawilonie Niepodległa. Miejsce spotkań odbywają się dzięki współpracy Biura Niepodległa oraz Muzeum Łazienki Królewskie.