Kontrast
Wielkość czcionki

104. rocznica zaślubin Polski z morzem - świętujemy razem!

Już 5 raz Biuro „Niepodległa” włącza się w upamiętnienie wyjątkowego wydarzenia – Zaślubin Polski z morzem! 104. lata temu w Pucku generał Józef Haller wrzucił do Bałtyku platynowy pierścień w uroczystej ceremonii, co rozpoczęło się morską historię II RP. W lutowy weekend świętujmy razem – organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji!

Iskry Niepodległej na Starym Rynku w Pucku

Mobilna wystawa, która w swej przestrzeni zamknęła historie Polek i Polaków, którzy zmieniali świat, stanie na Starym Rynku w Pucku. W podróż po osiągnięciach zabierze widzów cyfrowy byt, który opowie o tym jak naukowcy, podróżnicy czy działacze przyczynili się do poznawania naszej codzienności. Zwiedzających zapraszamy:

  • w piątek 9 lutego: 10:00-18:00;
  • w sobotę 10 lutego: 12:00-18:00;
  • w niedzielę 11 lutego: 10:00-16:00.

Spektakl jest odtwarzany co pół godziny. Wstęp jest bezpłatny, zapisy nie obowiązują.

Pokazy VR – „MS Piłsudski. Podwodna misja” i nie tylko!

9 i 10 lutego 2024 sala „Zerówka” w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji zmieni się w Wirtualny Teatr Historii. Obrotowe fotele, specjalne gogle i słuchawki będą czekać na gości, by przenieść ich w podróż w czasie i przestrzeni. W repertuarze kina VR produkcje Biura „Niepodległa”: „Wiktoria 1920”, „Dża-Dża”, „Nie kochać w taką noc” czy „Kino”.

Na Zaślubiny Polski z Bałtykiem idealny będzie film „MS Piłsudski. Podwodna misja”, który opowiada o losach jednego z najsłynniejszych polskich transatlantyków. Podróże w batyskafie, wizyta w porcie w Gdyni, romantyczna historia rodzinna – to wszystko czeka na świętujących razem z nami. Na pokazy zapraszamy w godzinach 10:00-18:00.

plakat wydarzenia

104. rocznica zaślubin Polski z morzem

To niejedyne atrakcje przygotowane z okazji 104. rocznicy zaślubin Polski z morzem. Oprócz oficjalnych obchodów, uświetnionych 104-metrową biało-czerwoną flagą, odbędą się m.in. Konferencja Zaślubinowa, turniej szachowy i zawody strzeleckie. Więcej informacji o wydarzeniach jest dostępnych na stronie: miastopuck.pl.

plakat zbiorczy wydarzen

Świętujmy razem!