„Batory: wszyscy na pokład!” Warsztaty plastyczne w „Niepodległa. Miejsce spotkań”
- Data publikacji
- 11 września 2019
„Niepodległa. Miejsce spotkań” zaprasza najmłodszych na cykl bezpłatnych warsztatów historyczno – plastycznych poświęconych wspaniałemu, legendarnemu transatlantykowi M/S Batory! Warsztaty startują 15 września, a wziąć w nich mogą dzieci w wieku od 6 do 11 lat.
Cykl będzie się składał z 7 spotkań, podczas których przedstawimy historię tego magicznego statku, który pływał pod polską banderą przez ponad 33 lata. Opowiemy jak wyglądał transatlantyk, skąd wziął się jego przydomek „lucky ship” czyli „szczęśliwy statek”, a także kiedy płynął nim niedźwiedź Wojtek. Wraz z uczestnikami warsztatów wykonamy prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik – będziemy używać farb, stempli, archiwalnych fotografii, sznurków i wielu innych materiałów plastycznych do tworzenia dzieł inspirowanych tą wyjątkową jednostką w historii polskiej żeglugi.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma specjalną książeczkę żeglarską, w której będzie zbierał stemple za udział w kolejnych spotkaniach, a podczas ostatniej edycji wręczymy naszym młodym plastykom dyplomy ukończenia tej jedynej w swoim rodzaju akademii.
HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
– 15 września 2019 – M/S Batory – historia legendarnego transatlantyku
– 29 września 2019 – Na „Batorym” było wszystko
– 13 października 2019 – Zapraszamy na pokład!
– 27 października 2019 – Z walizką na statek
– 17 listopada 2019 – „Batory” w tropikach
– 1 grudnia 2019 – Delfiny i wieloryby
– 15 grudnia 2019 (podwójne!) – Boże narodzenie na morzu
Warsztaty są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy. Zajęcia prowadzone będą przez pomysłodawczynie projektu „B jak Batory”: Barbarę Caillot i Aleksandrę Karkowską oraz Grzegorza Rogowskiego – eksperta, kolekcjonera i opiekuna merytorycznego projektu „B jak Batory”. Wszystkie zajęcia trwają około półtorej godziny, rozpoczynają się częścią teoretyczną – prowadzący rozmawia z uczestnikami i omawia temat spotkania. Kolejna godzina przeznaczona jest na wykonanie prac plastycznych, które uczestnicy mogą zabrać ze sobą. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały niezbędne do wykonania prac.
Warsztaty organizowane są w „Niepodległa. Miejsce spotkań” – kawiarnianej przestrzeni w Łazienkach Królewskich, w której w miłej atmosferze można wziąć udział w niezobowiązujących, licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości.
„Niepodległa. Miejsce spotkań” znajduje się w Łazienkach Królewskich, przy al. Ujazdowskich (wejście przez furtkę przy Ogrodzie Botanicznym).