Kontrast
Wielkość czcionki

„Dla pokrzepienia serc... Dziedzictwo Niepodległej” - program edukacyjny Muzeum Narodowego w Kielcach

Piłsudski, Malczewski, Sienkiewicz, Żeromski – te wielkie postaci z historii Polski znane są każdemu Polakowi! O nich, jak i o innych postaciach, które działały aktywnie na rzecz polskiej niepodległości, kultury i sztuki będzie można usłyszeć dzięki nowemu programowi edukacyjnemu Muzeum Narodowego w Kielcach „Dla pokrzepienia serc… Dziedzictwo Niepodległej”. Wirtualne spacery, filmy edukacyjne i zajęcia online pozwolą poznać fascynującą historię bez wychodzenia z domu!

Wirtualne spacery o dziedzictwie Niepodległej

W ramach obchodów kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na wirtualne spacery „Dla pokrzepienia serc… Dziedzictwo Niepodległej” po ekspozycjach stałych związanych z okresem odzyskania niepodległości. Narracja przybliży sylwetki wybranych postaci związanych z budową polskiej tożsamości i procesem odbudowy niepodległego państwa. Każdy z nich miał swoją rolę w kształtowaniu postaw obywatelskich, patriotycznych, moralnych i w działaniach „dla pokrzepienia serc”.

Dzięki spacerom, które pojawią się na stronie Muzeum Narodowego w Kielcach będzie można bez wychodzenia z domu zwiedzić:

baner wydarzenia

Edukacja online „Dla pokrzepienia serc…”

Oprócz spacerów zaplanowano również bogaty program edukacyjny. Bezpłatne zajęcia na platformach edukacyjnych dotyczyć będą m.in. postaci Stefana Żeromskiego i Henryka Sienkiewicza, historii wmarszu i wymarszu Kadrówki do Kielc oraz twórczości młodopolskich artystów prezentowanych w Galerii Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej i wątkach symbolicznych, patriotycznych i historycznych w niej zawartych. Na zajęcia obowiązywać będzie  rezerwacja miejsc – zapisy ruszą w najbliższym czasie.

Oprócz zajęć nie zabraknie ciekawych materiałów do wykorzystania w domu i na lekcjach. Na stronie Muzeum Narodowego w Kielcach pojawią się filmy edukacyjne, ćwiczeniówki do pobrania, a nawet quizy! Wszystkie materiały zostaną udostępnione bezpłatnie. Zapraszamy do korzystania!

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022