Kontrast
Wielkość czcionki

Lubelska Akademia Niepodległej zaprasza w weekendy online!

Wystartowała trzecia część tegorocznej Lubelskiej Akademii Niepodległej! W soboty i niedziele, o godzinie 10:00, przed ekranami komputerów dzieci i dorośli mogą poznawać sztukę i losy Ziemi Lubelskiej. Wszystkie transmisje są dostępne na profilu FB Muzeum Narodowego w Lublinie.

Lubelska Akademia Niepodległej 2020

W tej części Lubelskiej Akademii Niepodległej, przygotowując się do otwarcia Muzeum po prawie dwuletnim remoncie, podjęte zostaną zagadnienia dotyczące wystaw stałych, które już niebawem będzie można podziwiać w Muzeum Narodowym w Lublinie. Prelegentami będą sami kuratorzy, którzy opowiedzą o założeniach, koncepcjach i scenariuszach przygotowanych przez siebie wystaw, a także wskażą najważniejsze obiekty, które znajdziemy w ich obrębie. W poprzednich edycjach wykładów edukacyjnych poruszano tematy patriotyczne i niepodległościowe, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki. Tematy wykładów odnosiły się także do ważnych rocznic narodowych, przypadających w roku 2020.

Plakat przedstawia projekt wydarzenia Budując Niepodległą | Muzeum od nowa, na którym widnieje wizerunek Muzeum Narodowego w Lublinie oraz najważniejsze informacje o patronach, sponsorach i terminach wydarzeń.

Harmonogram trzeciej części Lubelskiej Akademii Niepodległej obejmuje takie zagadnienia jak malarstwo polskie ostatniego stulecia, monety i medale, malarstwo cerkiewne, archeologię regionu czy działalność Grupy „Zamek”. Dokładny harmonogram można znaleźć na stronie Muzeum Narodowego w Lublinie. Wykłady odbywają się w kolejne soboty i niedziele, od 14 listopada do 13 grudnia 2020 roku. Ze względu na aktualne obostrzenia, zdecydowano się na formułę online, na platformie ZOOM, a filmy można też odtworzyć a muzealnym Facebooku. Link do wszystkich spotkań:

https://us02web.zoom.us/j/87553448059?pwd=eHBuSVhId1JKMUQyT05NTVM4aXIvdz09

Meeting ID: 875 5344 8059
Passcode: 208898

Wykłady to znakomita okazja do poznawania muzeum od nowa! Ciekawe treści znajdą dla siebie całe rodziny, jak i przewodnicy miejscy czy nauczyciele, którzy będą mogli korzystać z oferty kulturalnej i edukacyjnej muzeum.

Sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.