Kontrast
Wielkość czcionki

Gra edukacyjna online „Godność, wolność i niepodległość”

„Godność, wolność i niepodległość” to edukacyjna gra online przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Ma służyć nauczycielom i uczniom, którzy chcą pogłębić wiedzę o procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Gra ma być innowacyjnym narzędziem wpierającym nauczycieli historii za wszystkich trzech poziomów edukacyjnych. Sama gra składa się z 15 misji, które swoją tematyką nawiązują do okresu odzyskania przez Polskę niepodległości i są zgodne z podstawą programową, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane podczas zajęć lekcyjnych. Ale w grę dzieci i młodzież mogą zagrać nie tylko w czasie zajęć szkolnych – „Godność, wolność i niepodległość” jest dostępna na stronie MEN-u.

Platforma internetowa jest podzielona na dwie strefy: strefę gracza, gdzie można podjąć się realizacji misji oraz strefę merytoryczną, do której dostęp wymaga podania hasła. W strefie merytorycznej, do której dostęp otrzymają nauczyciele, będzie można znaleźć specjalnie przygotowane scenariusze lekcyjne, ułatwiające prowadzenie lekcji z wykorzystaniem gry.