Kontrast
Wielkość czcionki

Karty odkrywców niepodległej dla całej rodziny

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do korzystania z wyjątkowych materiałów dla dużych i małych! Przeznaczone dla całej rodziny „Karty odkrywców” to zestawy kolorowanek, wykreślanek, krzyżówek, zadań na spostrzegawczość i kreatywnych. Sześć tematycznych zeszytów pozwoli przez zabawę odkrywać historię Polski sprzed 100 lat.  Zapraszamy do zakładki „O niepodległej”, gdzie co kilka dni pojawią się nowe wyzwania dla odkrywców!

Niepodległe kolorowanki i zadania do druku

Rok 2020 to kolejny rok, w którym radośnie świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. „Karty odkrywców” to okazja do poznania barwnego życia okresu dwudziestolecia międzywojennego. Podzielone na kilka zbiorów tematycznych pozwalają zgłębić kolejne dziedziny życia społecznego II RP. Specjalne kody QR zachęcają do dalszych poszukiwań w archiwach i bibliotekach online. „Karty odkrywców” to zbiór zagadek o zróżnicowanym poziomie trudności przeznaczonych dla całej rodziny. Zachęcamy do wspólnej zabawy i dzielenia się wiedzą!

kafelek z meżczyzną na rowerze wpisanym w koło, obok tytuł pierwszego zeszytu i logo niepodległa

II Rzeczpospolita w zeszytach

Kolejne zeszyty przeniosą rodzinnych odkrywców w świat międzywojennego:

  1. sportu i turystyki,
  2. literatury, muzyki, filmu i mody,
  3. zwierząt,
  4. motoryzacji, architektury i urbanistyki,
  5. malarstwa, grafiki, sztuki użytkowej,
  6. świąt, zwyczajów, symboli narodowych.

Aby zdobyć swoje zeszyty wystarczy zajrzeć do zakładki „O niepodległej”, pobrać plik pdf i wydrukować go. Liczymy, że „Karty odkrywców” wzbudzą w Was głód wiedzy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!