Kontrast
Wielkość czcionki

Jesienne warsztaty w „Niepodległa. Miejsce spotkań”

Lato upłynęło zdecydowanie zbyt szybko – ciągle w pamięci jest urok wieczornych, sobotnich potańcówek, koncertów czy pokazów retro kina. Jesienny już ogródek wciąż przypomina o wielu spotkaniach, jakie się  odbyły w kawiarnianej przestrzeni „Niepodległa. Miejsce Spotkań”. To nie koniec! Nadchodzące miesiące upłyną pod znakiem licznych warsztatów dedykowanych dorosłym oraz dzieciom.

Zabawianki z Niepodległą

W każdą środę, w kawiarnianej przestrzeni odbywają się zajęcia sensoryczne dla najmłodszych — „Zabawianki z Niepodległą”. Chcąc jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby maluchów warsztaty zostały podzielone na dwie grupy. O godzinie 10:00 zapraszamy dzieci w wieku od roku do dwóch lat, natomiast o 11:00 w wieku od dwóch do trzech lat. Spotkania cechuje indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz program dostosowany do wieku brzdąców. Są to jedyne zajęcia, na które obowiązują zapisy ().

zdjęcie przedstawia kobietę przytulającą dziecko i dzieci biegające wokoło - ilustracja obrazująca warsztaty sensoryczne dla dzieci

Zabawianki, fot. K. Szuba / Biuro Programu „Niepodległa”

„Zostań marynarzem!” – Warsztaty plastyczne dla rodzin

Nieco starsze dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na cykl bezpłatnych warsztatów historyczno – plastycznych, poświęconych historii słynnego transatlantyku M/S Batory! W czasie ich trwania dzieci wysłuchują opowieści o tym jak wyglądało codzienne życie na statku, poznają różne funkcje poszczególnych osób z załogi, a także dowiedzą się jakie zwierzęta morskie można było zobaczyć z pokładu, gdy statek obrał kurs na Indie! W drugiej części warsztatów uczestnicy spotkania własnoręcznie wykonają wyjątkowe prace plastyczne. W trakcie zajęć każdy otrzyma książeczkę żeglarską, w której będzie mógł zbierać stempelki za udział w kolejnych spotkaniach. Podczas ostatnich warsztatów zostaną wręczone specjalne dyplomy ukończenia tej, jedynej w swoim rodzaju, akademii. Warsztaty odbywają się co dwa tygodnie, począwszy od 27 października, a zaczynają się o 12:00.

dzieci siedzące wokół stołu, wokół dorosłe kobiety prowadzące warsztaty

B jak Batory – fot. T. Kaczor / Biuro Programu „Niepodległa”

Warsztaty rękodzielnicze

Młodzież i dorosłych zapraszamy na wtorkowe warsztaty rękodzielnicze. Zajęcia te są doskonałą okazją do poznania różnych technik rękodzieła. W czasie spotkań powstają niepowtarzalne dekoracje, biżuteria, ozdoby odzieżowe oraz akcesoria domowe. W pracach łączone są ze sobą różne elementy sztuki miejskiej i tradycyjnej sztuki ludowej. Mile widziane są zarówno osoby z doświadczeniem, jak i te, dla których będzie to pierwsze spotkanie z rękodziełem! Spotykania zaplanowano na 29 października, 12 i 26 listopada oraz 10 grudnia, między 17:00 a 20:00. Wszystkie prace zaplanowano tak, by można je było zrealizować w dowolnym wymiarze czasu – w zależności od możliwości poświęcić trzydzieści minut lub trzy godziny, lecz zawsze wyjść usatysfakcjonowanym. 

fotografia przedstawiająca grupę ludzi siedzącą przy stole pełnym materiałów rękodzielniczych

Warsztaty rękodzieła, fot. K. Szuba / Biuro Programu „Niepodległa”

ABC Nordic Walking

Ostatnią z propozycji spędzania wolnego czasu w „Niepodległa. Miejsce Spotkań” są piątkowe warsztaty ABC Nordic Walking. Podczas spaceru pod okiem wykwalifikowanej trenerki można nauczyć się prawidłowej techniki marszu nordic walking na ścieżkach Łazienek Królewskich. Spacery odbywają się co dwa tygodnie – 18 października oraz 15 i 29 listopada – zaczynają się o 17:30 i trwają do 19:00. Miejsce zbiórki: wejście do budynku „Niepodległa. Miejsce spotkań”. Prosimy o wzięcie ze sobą kijków do nordic walking! 

ciasto z kremem i owocami na wierzchu

fot. K.Szuba / Biuro Programu „Niepodległa”

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to pawilon kulturalny w Warszawie, schowany wśród drzew Łazienek Królewskich. By do niego trafić, najprościej wejść przez furtkę do parku położoną najbliżej Ogrodu Botanicznego. Program bieżących wydarzeń i ciekawostki z życia „Niepodległa. Miejsce spotkań” są publikowane regularnie w kanałach social mediach Facebook i Instagram. Zapraszamy!