Kontrast
Wielkość czcionki

Koniec sezonu letniego w "Niepodległa. Miejsce spotkań"

123- aż tyle różnych wydarzeń kulturalnych odbyło się tego lata w pawilonie kulturalnym „Niepodległa. Miejsce spotkań”! To był wyjątkowy czas licznych koncertów w ramach cyklu „Folkowe impresje”, potańcówek z muzyką na żywo, wspólnego oglądania polskich komedii z lat 20. ale i nowoczesnego filmu VR oraz wielu twórczych, wtorkowych wieczorów spędzonych na warsztatach rękodzielniczych!

Specjalnie dla dzieci przygotowana została propozycja wielu aktywności, w tym sensorycznych zajęć dla najmłodszych, kreatywnych warsztatów dla nieco starszych, potańcówek i spacerów.

fotografia przedstawiająca grupę ludzi siedzącą przy stole pełnym materiałów rękodzielniczych

Warsztaty rękodzielnicze, fot. K.Szuba / Biuro Programu „Niepodległa”

Wiele z tych spotkań pozwoliło nam na doświadczenie bogactwa i różnorodności polskiej kultury. Poprzez nią opowiedzieliśmy o wielu ważnych wydarzeniach historycznych – śpiewankami wspominaliśmy na przykład rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego!

grupa ludzi zgromadzona w parku, obserwująca i śpiewająca wraz z zespołem muzyków

Śpiewanki, fot. T. Tołłoczko / Biuro Programu „Niepodległa”

Z okazji 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów włączyliśmy się do akcji Potańcówki wolności, 80. rocznice wybuchu II wojny światowej upamiętnił pokaz dokumentu „O zwierzętach i ludziach”, rocznice pierwszej pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski wystawa i instalacja florystyczna zaś rocznice powstań śląskich świętowaliśmy cały weekend.

pary tańczące na parkiecie wśród drzew

Warszawskie spotkania taneczne, fot. K. Szuba / Biuro Programu „Niepodległa”

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, animatorom oraz uczestnikom! Do zobaczenia na naszych jesiennych wydarzeniach!