Kontrast
Wielkość czcionki

Moc atrakcji - Sezon letni w "Niepodległa. Miejsce Spotkań"

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to pawilon kulturalny w Warszawie, schowany wśród drzew Łazienek Królewskich. By do niego trafić najprościej wejść przez furtkę do parku położoną najbliżej Ogrodu Botanicznego. Na wakacje przygotowano wyjątkowy program atrakcji, które nawiązują do stulecia odzyskania niepodległości i odbudowywania polskiej państwowości. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Zapraszamy na koncerty, potańcówki, kino letnie, warsztaty dla dorosłych i dzieci!

Sobotnie imprezy w Warszawie w „Niepodległa. Miejsce Spotkań”

Sobotnie wieczory to czas, gdy w „Niepodległa. Miejsce Spotkań” można dać się porwać muzyce lub obejrzeć międzywojenne hity srebrnego ekranu. W ogródku, za pawilonem, organizowane są potańcówki, koncerty „Folkowe impresje” i pokazy kina pod chmurką. Co tydzień na gości czeka coś ciekawego.

na pierwszy planie dwie artystki grające na skrzypcach, w te publiczność

fot. Tomasz Kaczor

W sierpniu zaplanowano:

Atrakcje dla dzieci – zabawianki, potańcówki i pikniki rodzinne

Zabawianki z Niepodległą to zajęcia, które powstały z myślą o maluchach w wieku 1-3. Co środę, pod okiem doświadczonych animatorek, dzieci mogą rozwijać swoją małą i dużą motorykę, usamodzielniać się i oswajać się z funkcjonowaniem w grupie. Kreatywne spotkania pobudzają zmysły i wyobraźnię tak, by wspomagać twórczy rozwój. Spotkania odbywają się o 10:30 i obowiązują na nie zapisy.

dzieci z rodzicami przy stole podczas warsztatów manualnych, w tle prowadzący

fot. Tomasz Kaczor

W co drugą sobotę, o godzinie 17:00, instruktorzy z Akademii Tańca Tradycyjnego zapraszają dzieci do tańca. Mali uczestnicy mogą poznawać podstawowe kroki tańców tradycyjnych, uczyć się śpiewać regionalne piosenki i rozróżniać brzmienie niecodziennych instrumentów. Wiedzę z warsztatów mogą później wykorzystać, wraz z rodzicami, na wieczornych potańcówkach z muzyką na żywo. Mieszkańcy II RP byli zafascynowani kulturą swoich regionów – dziś te tradycje są kontynuowane. 

Aby w weekend odpocząć na łonie natury, lecz wciąż w centrum miasta, w co drugą niedzielę w „Niepodległa. Miejsce Spotkań” odbywają się pikniki rodzinne. Start o godzinie 11:00. Na dzieci czekają warsztaty kreatywne o różnych dziedzinach życia międzywojennego oraz spacer z przewodniczką, podczas którego będą odnajdywać poukrywane w zieleni Łazienek Królewskich reprodukcje portretów z czasów króla Stanisława Augusta.

Warsztaty dla dorosłych – rękodzieło i kursy tańca

tańczące na parkiecie pary

fot. Tomasz Kaczor

W „Niepodległa. Miejsce Spotkań” warsztaty dla dorosłych to kreatywna odskocznia od codziennej pracy i obowiązków. W co drugi wtorek, między 17:00 a 20:00, można zrelaksować się podczas spotkań rękodzielniczych. Nie potrzeba doświadczenia – najważniejsze są chęci. Na każdym spotkaniu zostanie przedstawiona inna technika artystyczna, nawiązująca do czasów naszych prababć, a uczestnicy z każdego spotkania wyjdą z własnoręcznie zrobionym dziełem.

W każdy czwartek, od 18:00, można dać się porwać muzyce na kursach tańców tradycyjnych i regionalnych. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z Akademii Tańca Tradycyjnego. Dopełnieniem kursów są organizowane w co drugą sobotę potańcówki na dechach z muzyką na żywo – w końcu 3 rozrywki II RP to narty, dancing i brydż. Zbiórka także o 18:00.

Nie tylko wydarzenia

lady z sprzedawanymi ciastami i owocami

fot. Tomasz Kaczor

„Niepodległa. Miejsce spotkań” to także klimatyczna przestrzeń kawiarniana, gdzie można odpocząć podczas spaceru po Łazienkach Królewskich, napić się kawy czy herbaty i coś zjeść. Nawet gdy nie ma żadnych wydarzeń, można się tam spotkać z przyjaciółmi i miło spędzić czas. Program bieżących wydarzeń i ciekawostki z życia „Niepodległa. Miejsce spotkań” są publikowane regularnie w kanałach social mediach Facebook i Instagram. Zapraszamy!