Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert „Pieśni o wolnej Polsce - Gintrowski i Kaczmarski na UW” na upamiętnienie wyborów z 4 czerwca 1989

W ramach wspólnego upamiętnienia wyborów z 4 czerwca 1989 roku i najważniejszego ruchu społecznego w najnowszej historii Polski, zapraszamy na wyjątkowy koncert: „Pieśni o wolnej Polsce – Gintrowski i Kaczmarski na UW”. Spotkajmy się 4 czerwca o 18:00!

Na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego wybrzmią pieśni bardów „Solidarności” – Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego. Utwory, które na stałe wpisały się w świadomość Polaków, wykonają: LUC + Rebel Babel, Paweł Kukiz, Norbert Smoła Smoliński, Darek Malejonek, Katarzyna Moś, Kuba Sienkiewicz, Marcin Styczeń, Ludmiła Miłka Małecka, Marek Dyjak i Danuta Szymańska.

kafelek z nazwą koncertu na środku, po prawej stronie słynny plakat z rewpolwerowcem

Czas twórczości Kaczmarskiego i Gintrowskiego przypadał na okres gorących przemian zachodzących w Polsce. W swoich utworach bardowie odnosili się do wątków historycznych, jak i im współczesnych, łącząc je umiejętnie z kwestiami etycznymi, problemami moralnymi, i pytaniami o wyznawane wartości. Współcześni artyści przypomną tak znane pieśni jak „Mury”, „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Przyjaciele”, „Sara”, „Obława”, „Wojna postu z karnawałem” czy „Nie lubię”.

Koncert „Pieśni o wolnej Polsce – Gintrowski i Kaczmarski na UW” poprowadzi Anna Popek. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy do wspólnego śpiewu!