Kontrast
Wielkość czcionki

Pisać każdy może – warsztaty literackie z Robertem Małeckim

Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji, we współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji oraz Kryminalną Piłą zaprasza na warsztaty literackie z Robertem Małeckim. To doskonała okazja, aby popracować nad swoim warsztatem i wziąć udział w naszym konkursie literackim na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne „Stulecie polskiego kryminału”.

baner wtdarzenia z powtórzonym motywem drzwi

Chcemy, aby w konkursie mógł wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia, niezależnie od dotychczasowego doświadczenia literackiego. Dlatego też tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisaniem zapraszamy 3 kwietnia o 17:30 do Niepodległej – Miejsca Spotkań w Alejach Ujazdowskich. Warsztaty są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy – należy wysłać mail ze zgłoszeniem na adres  i zrobić to jak najszybciej, bo miejsca są ograniczone. 

„Opowiadanie to małe dzieło sztuki. Krótkie, ale porywające i zapadające w pamięć. Pozostawia czytelnika z uczuciem niedosytu. Żeby je napisać, trzeba tylko wybrać odpowiednie składniki i wymieszać je ze sobą we właściwych proporcjach.

Spróbujemy?

Podczas warsztatów – wzbogaconych niezbędnymi ćwiczeniami – zajmiemy się konstrukcją fabuły. Poznamy bliżej naszych bohaterów i przyjrzymy się ich motywacjom. Zatrudnimy scenografa, żeby miejsce akcji było interesujące tak samo, jak nasi bohaterowie. A narratorowi zapłacimy za ubranie naszej opowieści w odpowiednie słowa, bo wówczas wszyscy będą jej słuchali z zapartym tchem.
Zapraszam serdecznie.
Czeka nas wspólna, literacka przygoda!
Robert Małecki”

Stulecie Policji

Nasze warsztaty i konkurs nieprzypadkowo odbywają się w tym roku. Rok 1919 był czasem odbudowy i odnowy – powoływano wówczas kolejne instytucje niezbędne do funkcjonowania państwa, granice państwowe wciąż się kształtowały, prowadzono unifikację terenów dawnych trzech zaborów. W lipcu 1919 roku ogłoszono dekret o powołaniu Policji. Sto lat później, w związku z tą wyjątkową, setną rocznicą, Biuro Programu „Niepodległa” wraz z Komendą Główną Policji, we współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji oraz Kryminalną Piłą postanowiły uhonorować to wydarzenie specjalnym konkursem. 

plakat z rozpisanymi datami i tematami warsztatów