Kontrast
Wielkość czcionki

Portal bitwa1920.gov.pl z nagrodą Mobile Trends Awards !

Mobile Trends Awards to prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej. Z wielką przyjemnością informujemy, że portal bitwa1920.gov.pl Biura Programu „Niepodległa” i Polskiego Radia otrzymał statuetkę w kategorii „Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja”!

Mobile Trends Awards dla portalu bitwa1920.gov.pl

Mobile Trends Awards od 10 lat przyznawane są firmom, które z sukcesem wykorzystały mobilne technologie w swoich projektach. Serwisy i portale oceniane są za perfekcję, dostosowanie się do potrzeb użytkowników, innowacyjność oraz rozpoznawalność. Kapituła konkursowa po burzliwej dyskusji postanowiła nagrodzić portal bitwa1920.gov.pl. za dopracowanie szczegółów od strony deweloperskiej i wizualnej i za innowacyjne podejście i zmniejszenie bariery wejścia w historię dla szerokiego grona odbiorców. Nagrodę Mobile Trends Awards w kategorii „Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja” dla Polskiego Radia i Biura Programu „Niepodległa” wręczyła wirtualnie pani Mariola Szypszak. 

baner wydarzenia

Statuetki Mobile Trends Awards trafiają do laureatów wybranych przez Kapitułę Konkursową, w której skład weszli eksperci związani z branżą mobile. Dodatkowe punkty przyznawali Internauci w głosowaniu online na platformie mobiletrendsawards.pl. W kategorii „Strona mobilna / RWD – Kultura i edukacja” jury doceniało, jak kandydaci zmierzyli się z wyzwaniem  przeniesienia wartości kulturalnych i treści edukacyjnych do internetu.

bitwa1920.gov.pl Polskiego Radia i Biura Programu „Niepodległa”

Portal bitwa1920.gov.pl powstał dzięki współpracy Biura Programu „Niepodległa” i Polskiego Radia z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Opowiada o realiach pierwszych dekad XX wieku, przyczynach wojny, najważniejszych postaciach i decyzjach podejmowanych na froncie, jaki i o skutkach wygranej bitwy, które odczuwalne są do dziś, mimo upływu 100 lat. Multimedia i infografiki wzbogaca ponad 30 unikatowych nagrań, z których część pochodzi z Archiwum Polskiego Radia i Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Opowieść skierowana jest do czytelników zarówno w kraju, jak i za granicą – serwis dostępny jest w siedmiu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, rosyjskiej, ukraińskiej i węgierskiej.

Jan Kowalski, Dyrektor Biura Programu „Niepodległa” powiedział: „Niezmiernie cieszy nas tak istotne wyróżnienie. Wspólnie z Polskim Radiem staraliśmy się przygotować portal edukacyjny, który nie tylko pokaże ważne wydarzenie, ale zachęci użytkowników do poszukiwania informacji i udostępni wiele ciekawostek o tamtych wojny polsko-bolszewickiej. Serwis był projektowany z myślą o użytkownikach korzystających z urządzeń mobilnych co pozwoliło na dotarcie do większej liczby odbiorców i jednocześnie – jak się okazało – umożliwiło wygranie w kategorii RWD (responsywnych projektów internetowych)”. Pięknie dziękujemy także za głosy internautów, które były częścią oceny. Bądźcie z nami przy kolejnych projektach!