Kontrast
Wielkość czcionki

Pożegnanie lata w międzywojennym stylu! Koncert i potańcówka na dziedzińcu MKiDN

W ostatnią sobotę lata każdy będzie mógł poczuć atmosferę przedwojennej Warszawy!  Na koncert zatytułowany „W Saskim Ogrodzie koło fontanny” 27 sierpnia 2022 o godzinie 18:00 zapraszają Biuro Programu „Niepodległa” i Pałac Saski sp. z o.o. Dziedziniec Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zamieni się w parkiet jak z międzywojnia – będzie można usłyszeć dawne przeboje w wykonaniu Jana Młynarskiego i jego Warszawskiego Combo Tanecznego oraz Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Wstęp wolny.

Koncert pt. „W Saskim Ogrodzie koło fontanny” na dziedzińcu MKiDN w Warszawie

27 sierpnia 2022, o godzinie 18:00, rozpocznie się wyjątkowe widowisko retro. Przed siedzibą MKiDN (Krakowskie Przedmieście 15/17), rozbrzmiewać będą utwory z dawnych rewii, kabaretów i filmów. Za oprawę wizualną posłużą zdjęcia stolicy sprzed II wojny światowej. Dzięki tak subtelnym połączeniom każdy będzie mógł poczuć ducha Warszawy sprzed wieku. Popularne w przedwojennej Warszawie utwory usłyszymy zarówno w aranżacjach współczesnych, jak i oryginalnych.
 
plakat wydarzenia
 
Bezpłatny koncert, przygotowany przez Pałac Saski sp. z o.o. przy wsparciu Biura Programu „Niepodległa”, poprowadzi Józef Pawłowski. Melodie sprzed 100 lat jako pierwsza zaprezentuje Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Następnie swoje aranżacje zaprezentuje Warszawskie Combo Taneczne, siedmioosobowa formacja założona przez Janka Młynarskiego. W lutym tego roku zespół, we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”, przygotował „Warszawskie Kuplety 2.0” – projekt muzyczny, który przenosi słuchaczy do międzywojennej stolicy i przypomina o tętniącym życiem Pałacu Saskim. Teraz wybrzmią one na zakończenie lata!
 
Do zobaczenia na dziedzińcu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sobotę 27 sierpnia 2022 o 18:00! Wstęp wolny!