Kontrast
Wielkość czcionki

Zobacz Pałac Saski w 3D dzięki aplikacji AR na smartfony

Zobacz w trójwymiarowej animacji Pałac Saski w kształcie sprzed II wojny Światowej! Dzięki niezwykłej aplikacji Pałac Saski AR przenieś się do 1939 roku i poznaj miejsce, gdzie mieszkali królowie Polski oraz przestrzeń, w której pierwsze utwory tworzył Fryderyk Chopin. Poznaj miejsca, gdzie polscy szyfranci łamali tajne kody Enigmy. Poznaj z nami historię Pałacu Brühla, w którym przed II wojną światową znajdowało się Ministerstwo Spraw Zagranicznych Polski oraz wiele innych ciekawostek!

wizualizacja Pałacu Saskiego

PAŁAC SASKI AR to edukacyjna aplikacja wykorzystująca technologię Augumented Reality, która umożliwia obejrzenie na żywo Pałacu Saskiego w kształcie sprzed wybuchu II wojny światowej w 1939 roku i w miejscu, w którym się przez wieki znajdował – na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Pałac Saski powstał w 1661 roku i był siedzibą elekcyjnych królów polskich, świadkiem wielu wydarzeń politycznych i przemian społecznych. Nazywany był skarbem Warszawy, a znajdujący się z prawej strony budynku Pałac Brühla określano mianem jednego z węzłów europejskiej dyplomacji. Pałac na przestrzeni lat pełnił różnorodne funkcje: w niepodległej Polsce był siedzibą Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz legendarnego Biura Szyfrów, wcześniej służył także jako rezydencja królewska, teatr, galeria sztuki i liceum, znajdowały się w nim również mieszkania prywatne. Mieszkali w nim Fryderyk Chopin i Józef Piłsudski oraz wiele wyjątkowych postaci, które wyrażają polskiego ducha. Teraz możesz poznać ich historie w nietypowy sposób. 

Oglądanie Pałacu Saskiego przez urządzenie mobilne, to fascynująca podróż w czasie, w której przewodnikiem jest głos narratora, opowiadającego historię w trzech rozdziałach: budowa i przemiany Pałacu oraz historia osób i instytucji, które się tu znajdowały; zniszczenie Pałacu podczas II wojny światowej oraz jego odbudowa w najbliższych latach.

wizualizacja Pałacu Saskiego

Aplikacja dostępna jest w trzech wersjach językowych – polskiej, angielskiej i niemieckiej. Można ją pobrać na urządzenia z systemem IOS oraz Android z oficjalnych sklepów Google Play oraz App Store. Zachęcamy do wybrania się z nami w niezwykłą podróż po historii Pałacu Saskiego!

Zapoznaj się z Polityką Prywatności

Projekt realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości i został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2022.