Kontrast
Wielkość czcionki

PreZero Grand Prix z wyjątkową oprawą na 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Turniej PreZero Grand Prix to pierwsze w historii wydarzenie, w którym siatkarze i siatkarki sprawdzają swoje siły na piasku. Projekt Polskiej Ligi Siatkówki przenosi rywalizację z hal na piaszczyste boiska na otwartej przestrzeni. 1 sierpnia, podczas warszawskiej odsłony turnieju, siatkarze i kibice złożą hołd bohaterskim Powstańcom Warszawskim w 76. rocznicę wydarzeń w stolicy.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na boisku

W trakcie PreZero Grand Prix w Warszawie w wyjątkowy sposób upamiętniona zostanie kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina „W” wypadnie według planu dokładnie w momencie rozpoczęcia meczu VERVY Warszawa ORLEN Paliwa z KGHM Cuprum Lubin i zostanie uczczona minutą ciszy. Dodatkowo pojawi się okolicznościowa oprawa: na trybunach biało-czerwona kartoniada, a na bandach ledowych oraz telebimach specjalne grafiki. Dodatkowo stołeczny klub przygotował specjalne koszulki ze Znakiem Polski Walczącej i hasłem: 44’ PAMIĘTAMY.

Polska Liga Siatkówki i Biuro Programu „Niepodległa” kolejny raz łączą siły by przypominać o symbolicznych wydarzeniach z dziejów Polski. Dotychczasowe akcje zostały ocenione bardzo wysoko i spotkały się z bardzo pozytywnymi komentarzami kibiców i siatkarzy.

Turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki

PreZero Grand Prix to zupełnie nowa forma rozgrywki, dzięki której siatkarskie drużyny klubowe po raz pierwszy grają na piachu i mogą znów dawać radość kibicom. Na boisku drużyna liczy 4 osoby, a skład może liczyć od 4 do 8 zawodników. Rozgrywki odbywają się przez trzy weekendy w trzech miastach – Krakowie i Warszawie, w których rozgrywane są kwalifikacje, oraz w Gdańsku, gdzie 7-9 sierpnia odbędzie się wielki finał.

W warszawskiej edycji turnieju, w weekend 1-2 sierpnia, kibice zobaczą tak rozpoznawalne zespoły jak  VERVA Warszawa ORLEN Paliwa czy PGE Skra Bełchatów. Na nadwiślańskim boisku nie zabraknie gwiazd polskiej siatkówki – mistrzów Polski, reprezentantów kraju i czołowych graczy PlusLigi. Mecze będą transmitowane w tv.