Kontrast
Wielkość czcionki

"Rekord dla Niepodległej" pobity - podsumowanie akcji

Rekord pobity – wspólna akcja śpiewania hymnu narodowego, organizowana przez ministerstwo edukacji i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się ogromnym sukcesem. Prawie 5 milionów uczniów i ponad 450 tysięcy nauczycieli w niemal 25 tysiącach placówek oświatowych jednocześnie odśpiewało hymn narodowy w piątek 9 listopada o godzinie 11:11. 

Wszyscy wykonali czterozwrotkową wersję hymnu – wcześniej nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, podstawówek i innych placówek oświatowych pokazali jak być razem i wspólnie świętować stulecie niepodległości Polski. 

Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tysięcy uczniów oraz ponad tysiąc nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata, w tym Szkolnych Punktów Konsultacyjnych, szkół działających w obcych systemach, szkół europejskich oraz nauczycieli kierowanych przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Zdjęcia oraz filmy z akcji można wyszukać na stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem oznaczenia #RekordDlaNiepodległej.