Kontrast
Wielkość czcionki

#solidarnidopomocy - pomagajmy razem!

Solidarność to jedna z najważniejszych wartości, szczególnie bliska Polakom. Gdy pojawiają się kryzysowe sytuacje zawsze potrafimy zmierzyć się z nimi  wspierając się nawzajem. Pokażmy światu, że jesteśmy razem i inspirujmy innych do działania dodając #solidarnidopomocy w swoich postach. Pomagajmy razem!

Zostań bohaterem

Aby zostać bohaterem w walce z koronawirusem nie trzeba wiele – to zwykle drobne gesty! Wystarczy zostać w domu, przeczytać książkę z dziećmi, obejrzeć film z ukochaną osobą, zadzwonić do dziadków i zapytać co u nich. Można też zrobić zakupy sąsiadowi potrzebującemu pomocy albo upiec ciasteczka dla zmęczonej pielęgniarki. Te drobne gesty chronią naszą wspólnotę. Zdjęcia i komentarze dotyczące takich bohaterskich inicjatyw oznaczajmy hasztagiem #solidarnidopomocy!

złoty prostokąt z napisem jak zostać bohaterem w ramce z logo niepodległa 

Solidarni i Niepodległa

Program Wieloletni „Niepodległa” ma za zadanie łączyć Polki i Polaków, tak jak sto lat temu niepodległa Polska połączyła rodaków. Choć w 1918 roku nic nie było proste, nasi pradziadkowie dzięki wspólnej pracy stworzyli sprawie funkcjonujące Państwo z trzech różnych niepasujących do siebie puzzli. Gdy nadeszła wojna w 1920 roku, całe społeczeństwo zmobilizowało się by ratować kraj. W kolejnych latach jeszcze niejednokrotnie – w czasie klęsk żywiołowych w kraju i zagranicą, trudnych i wymagających sytuacji –  Polacy stawali ramię w ramię by nieść potrzebną pomoc. Solidarność mamy we krwi.

Pokaż jak pomagasz

Teraz czas na Ciebie! Zostań bohaterem i pokaż jak pomagasz. Zdjęcia i posty pokazujące podejmowane przez Ciebie inicjatywy oznacz hasztagiem #solidarnidopomocy. Zainspiruj innych do działania.

Pokażmy światu naszą solidarność i ogromną moc pomagania!