Kontrast
Wielkość czcionki

Niepodległy talent - zainspiruj się w wolnym czasie!

Czasem, by odkryć w sobie talent, wystarczy przypadek i odrobina nudy, która staje się pożywką dla kreatywności. Na czas, gdy wielu z nas zostaje w domach, Niepodległa przedstawia kilka projektów, które pozwolą miło spędzić czas, a może także rozwinąć ukryte zdolności. Zapraszamy do inspirowania się!

Zostań projektantem mody

screen ze stronu internetowej, na górze belka, niżej rozłożone kafelki

Screen ze strony www.historiaposzukaj.pl/kolekcje

Stara koszulka rzucona w kąt szafy? Może to właśnie ona będzie początkiem modowej przygody! Portal Historia: Poszukaj przygotował kolekcje z polskimi motywami. Odrobina kreatywności, drukarka i nożyczki – dzięki takiemu zestawowi zapomniane ubrania zyskają nowe życie. Wśród przygotowanych wzorów są np. polskie zabytki, genialni naukowcy i artyści. Stwórz swoją kolekcję!

Zostań DJ-em

ekran na dole z osią czasu z próbkami, w centralnej części opis narzędzia, u góry przyciski do zapisywania kompozycji

Screen ze strony mix-stulecia.stonasto.pl

Skoro remixy przebojów z dawnych lat podbijają współczesne listy przebojów, może czas samemu coś skomponować? Na portalu stonasto.pl dostępne jest niezwykłe narzędzie: Mix stulecia. Najciekawsze fragmenty utworów klasycznych z ostatnich stu lat zostały przygotowane do zmiksowania Trzy równolegle odtwarzane ścieżki, dziesiątki próbek i nieograniczona liczba kombinacji – oto przepis na nowy hit!

Zostań piosenkarzem

serce w plecaku - screen ze strony zaśpiewajmy.pl słupkami akompaniamentu, fragmentem tekstu i nutami

Screen ze strony zaśpiewajmy.pl

Śpiewać każdy może! Tylko co? Tu z pomocą przychodzi portal zaśpiewajmy.pl. 100 piosenek popularnych w XX i XXI wieku, od pierwszych walk o niepodległość po czasy dzisiejsze, to doskonały zestaw dla każdego polskiego piosenkarza. Na rozśpiewanie: „O mój rozmarynie”, na pierwsze wejście: „Sen o Warszawie”, a na finał: „Weź nie pytaj”. Każdy utwór ma gotowy tekst, nuty i podkład – wystarczy włączyć, złapać swój mikrofon i zadziwić świat swoim głosem!

Zostań mistrzem quizów

pytanie z obrazkiem i 4 odpowiedzi poniżej

Przykładowe pytanie ze strony pytania.niepodlegla.gov.pl

Kilka pytań, do każdego odpowiedzi i odliczanie 30 sekund – kto okaże się zwycięzcą, człowiek ze swoją wiedzą czy bezlitosna maszyna punktująca każdy błąd? Niepodległa w pytaniach testuje wiedzę z różnych dziedzin życia współczesnego, jak i II RP. Odpowiedzi na wszystkie pytania są poukrywane na naszej stronie lub w kanałach social media. To wyzwanie dla każdego!

 

Wszystkie przedstawione projekty powstały w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa”. Serdecznie zapraszamy do korzystania!