Kontrast
Wielkość czcionki

Sosnowy las „Dla Niepodległej”

Nadleśnictwa Dąbrowa w drugim tygodniu kwietnia przeprowadzi akcję sadzenia drzew „Dla Niepodległej”. Każdego dnia, przez półtorej godziny, goście i uczestnicy za pomocą własnych rąk i specjalnego narzędzia, kostura sadzarskiego, posadzą sosny ze szkółki kontenerowej.

Wydarzenie zaplanowano na 12 i 13 kwietnia. Pierwszego dnia do pracy zabiorą się lokalni urzędnicy, straż pożarna, policja, szkoły współpracujące z nadleśnictwem, jak i sami jego pracownicy. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat oraz sadzonkę do zabrania do domu. Drugiego dnia kosturów użyją gimnazjaliści z Jeżewa i z Laskowic Pomorskich. Wspólny wysiłek starszych i młodszych zaprocentuje za kilka lat, gdy małe sosny zamienią się w wysoki las.

Oprócz setek sadzonek posadzone zostanie jeszcze jedno, wyjątkowe drzewo. Jest nim Dąb dla Niepodległej. Zapuści on korzenie w ogrodzie dydaktycznym przy siedzibie Nadleśnictwa i będzie przypominał całym swoim życiem (które może trwać nawet 1000 lat!) okrągłą rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.