Kontrast
Wielkość czcionki

Stulecie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią - wystawa w Krakowie

„Niezwykłe historie z Polski i Japonii. W stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią” to wystawa dokumentująca nie tylko polityczne aspekty relacji między państwami, ale także eksplorująca stosunki międzyludzkie. Do 2 czerwca zwiedzać ją można w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Logo stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską

Polska – Japonia – stosunki dwustronne

Historię kontaktów polsko-japońskich, podobnie jak wszelkich kontaktów międzypaństwowych, można opisać za pomocą oficjalnych relacji takich, jak wzajemna wymiana dyplomatów czy oficjalne wizyty polityków (premierów, prezydentów, pary cesarskiej). Tworzą je także relacje w dziedzinie kultury, relacje społeczne, czy wojskowe (współpraca wywiadów), a dziś również kontakty biznesowe i naukowe. Jednak to, co sprawia, że stosunki polsko-japońskie są wyjątkowe odnosi się do relacji pomiędzy ludźmi.

geometryczne stanowisko wystawiennicze z akwarelami z widokami Japonii

Fragment wystawy „Niezwykłe historie z Polski i Japonii. W stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Japonią”
© Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, fot. Rafał Sosin

Japonia jakiej nie znacie

Na sto lat naszych wzajemnych kontaktów złożyło się szereg fascynujących literackich, wręcz filmowych, opowieści o ludziach. Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zaprasza do wpólnego odkrywania tych niezwykłych historii. Ponadto w godzinach między 12.00 a 14.00 muzeum zaprasza na hanami, czyli oglądanie kwitnących japońskich wiśni.