Kontrast
Wielkość czcionki

Urodziny Niepodległej - Piknik Rodzinny Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Polska Fundacja Narodowa zapraszają na Piknik Rodzinny z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wspólne świętowanie uprzyjemnią liczne atrakcje dla dzieci, koncerty artystów hip-hopowych i popowych oraz pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawy sprzętu wojskowego, a także  stoiska spółek skarbu państwa i ministerstw. Rocznicowy wieczór zakończy się spektakularnym, największym w Polsce pokazem sztucznych ogni na Bulwarach Wiślanych.


Organizatorzy Pikniku pragną wspólnie z gośćmi z całej Polski i z warszawiakami dzielić radość z tych wyjątkowych urodzin naszego kraju. Chcą także celebrować wartości, które legły u podstaw odzyskania przez Polskę niepodległości równo sto lat temu. Dlatego w zaproszeniu na wydarzenie podkreślają:

„11 listopada bądźmy razem! Pod biało-czerwoną flagą.
Pamiętając, że Polskę odbudowały podobieństwa,
a różnice zeszły na dalszy plan.”

Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie wspaniałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Specjalnie na ten dzień do udostępnione zostaną ogrody przy Kancelarii Premiera, w Alejach Ujazdowskich 1/3 w Warszawie. By uczcić i uhonorować trud oraz bohaterską walkę o niepodległość Polski wśród licznych atrakcji przewidziano pokazy wojskowe, pokazy grup rekonstrukcyjnych i służb mundurowych. Dodatkowo Ministerstwa i Spółki Skarbu Państwa organizują stoiska z różnymi aktywnościami dla dzieci i rodziców. Na uczestników czekać będzie miła niespodzianka – bezpłatny obiad polowy w postaci woskowej grochówki i świeżo wypiekanego chleba.

Na pikniku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości nie może zabraknąć muzyki. Choć repertuar będzie oczywiście patriotyczny, to w wykonaniu bardzo nowoczesnym: przed uczestnikami wystąpią artyści kojarzeni głownie ze sceną hip-hopową i popową, m.in. Doniu, Mezo, Stachursky i Red Lips. Dla najmłodszych zorganizowany zostanie wyjątkowy plac zabaw i wiele licznych atrakcji.

Od 19:30 na Bulwarach Wiślanych vis a vis Centrum Nauki Kopernik odbędzie się największy w Polsce spektakl świetlny, który rozświetli niebo nad całą Warszawą na biało – czerwono. Pokazom fajerwerków towarzyszyć będzie wyjątkowa, 40-metrowa iluminacja świetlna.