Kontrast
Wielkość czcionki

W zdrowym ciele zdrowy duch - pierwsze warsztaty w Gnieźnie

Gnieźnieński Stary Ratusz zaprasza do udziału w projekcie „W zdrowym ciele – zdrowy duch” i pierwszych warsztatach „Sokół i Seniorzy czyli Uskrzydleni Wiekiem”. Przedsięwzięcie ma na celu aktywizację mieszkańców Gniezna, a realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zgłoszenia na pierwsze warsztaty przyjmowane są jeszcze dziś!

Organizatorzy zapraszają do udziału seniorów i młodzież – chcą przełamać skojarzenie, że Towarzystwo Gimnastyczne to coś jedynie dla młodych, silnych i gibkich. Wspólne warsztaty w Sokole mają stać się pomostem do nawiązania dialogu międzypokoleniowego. 

Na szarym tle u góry tytuł projektu "W zdrowym ciele - zdrowy duch". Poniżej wysportowani mężczyźni z Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Jeden z nic, na pierwszym planie, prezentujący figurę gimnastyczną na specjalistycznym sprzęcie zw. koniem gimnastycznym z łękami. Na plakacie widnieją napisy, po prawej: wystawa, warsztaty, imprezy, spacery; po lewej: maj-wrzesień 2019.

Młodzież i seniorzy będą mogli wziąć udział we wspólnym tworzeniu dzieła w ramach warsztatów plastycznych. Jednocześnie poruszone zostaną zagadnienia nawiązujące do łamania stereotypów, konieczności wypracowania nici porozumienia i umiejętności współpracy dwóch nieznanych sobie grup społecznych. Efektem będą prace plastyczne, wyeksponowane obok wystawy „Pod skrzydłami Sokoła. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Gnieźnie”.

Aby wziąć udział w tych niecodziennych warsztatach należy zgłosić się mailowo:  bądź telefonicznie: 512 411 867