Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” na 102. rocznicę zaślubin Polski z morzem

10 lutego 2022 obchodzimy 102. rocznicę zaślubin Polski z morzem. Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa” włącza się w puckie obchody! Na Starym Rynku pojawi się namiot, w którym dzięki goglom VR widzowie przeniosą się na pokład transatlantyku MS Piłsudski. Oprócz tego na gości i mieszkańców nadmorskiego miasta czekają koncerty, wystawa i konferencja. Zapraszamy do wspólnego świętowania!

W Pucku, na Starym Rynku

Podczas tegorocznych obchodów 102. rocznicy zaślubin Polski z Bałtykiem sferyczna kopuła o średnicy 8 m i wysokości 4,5 m stanie na Starym Rynku w Pucku. Na wirtualną przygodę publiczność zabierze załoga Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, która zaopiekuje się wszystkimi podczas niezapomnianego rejsu transatlantykiem MS „Piłsudski” w głąb historii epoki międzywojnia. Świat eleganckich wnętrz stanowi tło opowieści o statku, który był dumą II Rzeczpospolitej, w filmie VR „Podwodna misja”.

plakat pokazów VR w pucku

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” to stworzona przez Fundację Koncept Kultura oraz Biuro Programu „Niepodległa” przestrzeń, w której historię Polski można poznawać za pomocą technologii Virtual Reality. Pokazy w Pucku potrwają od 10 do 12 lutego. Na gości czeka 15 obrotowych foteli. Na stronie Fundacji Koncept Kultura można dokonać rezerwacji miejsc. Należy pamiętać, że seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia i osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem.

Obchody 102. rocznicy zaślubin Polski z morzem

W Pucku przygotowano więcej rocznicowych atrakcji. Świętowanie rozpocznie się 9 lutego 2022 otwarciem wystawy czasowej “Generał Józef Haller i jego żołnierze”. Popołudniu, podczas Konferencji Zaślubinowej będzie można wysłuchać wystąpień m.in. o najnowszych badaniach historii miasta, a spotkanie zakończy koncert w ratuszu. Dzień później oficjalne uroczystości rocznicowe odbędą się na Starym Rynku, w Farze i w Porcie Rybackim. Obchody zakończy Koncert Chóru św. Cecylii w puckiej Farze.

plakat wydarzeń rocznicowych

Puckie inicjatywy są realizowane w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Świętujmy razem!