Kontrast
Wielkość czcionki

Zabytkomania 2019 - zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu filmowego

Zabytkomania to konkurs skierowany do miłośników sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Przed nami piąta edycja konkursu, do którego zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu Zabytkomania jest „Droga do wolności”. Twórców zapraszamy do uchwycenia i przedstawienia idei drogi Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 roku oraz budowania tożsamości narodowej.

Plakat konkursu Zabytkomania 2019 z hasłem edycji "Droga do wolności"

Uczestnicy ZABYTKOMANII konkurować będą w trzech grupach. Pierwsza składa się z uczestników między 13 a 18 rokiem życia, druga z uczestników powyżej 18 roku życia, amatorsko zajmujących się tworzeniem filmów, a trzecia z dorosłych profesjonalistów. Młodzież może przygotować film dokumentalny, reportaż lub film animowany, dorości – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – mogą oprócz tego przygotować spot reklamowy promujący dziedzictwo związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz sprzęt multimedialny. Złoszenia przyjmowane są do 31 października. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie ZABYTKOMANII.

Konkurs filmowy Zabytkomania jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.