Kontrast
Wielkość czcionki

Czy Twoja wiedza zasługuje na szacun? Sprawdź za pomocą gry i aplikacji mobilnej!

„Czy wiesz, co wiem? Szacun!” to edukacyjna gra, która przybliża graczom wydarzenia, postacie i ciekawostki związane z historią Polski – od odzyskania niepodległości w 1918 roku aż po jubileuszowy rok 2018. Gra NArodowego Centrum Kultury została sfinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2022 a jej partnerem jest Narodowe Archiwum Cyfrowe.

Gracze będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu między innymi polityki, geografii, kultury i sportu. Zanim odpowiedzą na pytanie, szacują poziom wiedzy – swój i innych graczy. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi i dobrą intuicję otrzymują żetony. Zwycięża gracz, który po zakończeniu wszystkich rund zgromadzi żetony o największej wartości.

Gra jest dostępna w sklepie NCK-u

Swoją wiedzę można też sprawdzić za pomocą darmowej aplikacji mobilnej – można ją pobrać już dziś! 

Quiz jest świetną rozgrzewką przed rozgrywkami w grze planszowej. Pozwala oszacować poziom wiedzy i wybrać poziom trudności – dzięki temu łatwo śledzić postępy i sprawdzić, jak szybko uda się przejść z poziomu łatwego na trudny.

wizualizacje z gry w aplikacji mobilnej

Gra posiada zarówno wersję na IOS jak i na urządzenia cyfrowe. Zapraszamy do zabawy i dzielenia się wynikami ze znajomymi!