Kontrast
Wielkość czcionki

Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” - informacje praktyczne dla uczestników i transmisja z audiodeskrypcją

2 czerwca o godzinie 20.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się wyjątkowy koncert pt. „Wsłuchiwać się w Papieża”, poświęcony postaci Jana Pawła II. 40 lat temu papież Jan Paweł II udał się z pierwszą pielgrzymką do ojczyzny. Jego wizyta była znacząca dla kolejnych ważnych wydarzeń w Polsce. Jan Paweł II odegrał niebagatelną rolę w procesie pokojowego oswobodzenia Polski spod radzieckich wpływów. To właśnie jego pierwsza pielgrzymka do ojczyzny po wyborze na papieża była jednym z przełomowych wydarzeń tamtych czasów, iskrą, od której zapalił się płomień wolności.

Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!– te słowa Papieża Polaka czterdzieści lat temu odbiły się szerokim echem w sercach rodaków i tchnęły w nie nadzieję, że nasz kraj po raz kolejny może podnieść się i uwolnić od komunizmu. W czterdziestą rocznicę tej wizyty, na placu Piłsudskiego w Warszawie, gdzie nasz Papież przemawiał także i w czerwcu 1979 roku, obejrzymy wyjątkowe widowisko – koncert poświęcony postaci Jana Pawła II i jego pierwszej pielgrzymce do kraju.

Więcej o koncercie „Wsłuchiwać się w Papieża” można przeczytać na naszej stronie internetowej.

Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” – informacje praktyczne

Pogoda

Prognoza pogody dla Warszawy na niedzielny wieczór jest optymistyczna – ma być dość ciepło, a synoptycy nie zapowiadają deszczu. Radzimy jednak uczestnikom koncertu wziąć z sobą ciepły strój oraz kurtkę przeciwdeszczową na wypadek zmiany aury.

Dojazd

Ze względu na masowy charakter plenerowy imprezy, organizatorzy nie zapewniają miejsc parkingowych. Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” odbędzie się na placu Piłsudskiego w samym centrum Warszawy. Jest to dobrze skomunikowany punkt, dlatego zalecamy uczestnikom koncertu przybycie na miejsce za pośrednictwem komunikacji miejskiej – w okolicy znajdują się liczne przystanki autobusowe, a także stacje metra Ratusz-Arsenał oraz Świętokrzyska. Po zakończeniu koncertu, w celu zapewnienia bezpiecznego i szybkiego powrotu uczestników koncertu do domów, podstawione zostaną dodatkowe pociągi metra na obu liniach (M1 i M2).

Kontrola bezpieczeństwa

Wstęp na koncert jest otwarty i darmowy, jednak uczestnicy będą musieli przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Zakazane jest wnoszenie przedmiotów niebezpiecznych, łatwopalnych, wybuchowych i broni. Na teren imprezy nie będzie można wnieść płynów i napojów w opakowaniach szklanych lub puszkach metalowych, zabrania się także wnoszenia i spożywania alkoholu, środków odurzających i psychoaktywnych. Osoby w stanie nietrzeźwym nie będą wpuszczane i będą usuwane z terenu imprezy.

Uczestnicy imprezy zobowiązani są do przestrzegania zasad poszanowania mienia publicznego i bezwzględnego zastosowania się do wskazań i poleceń służb porządkowych organizatora imprezy oraz osób odpowiedzialnych za imprezę. Wszyscy uczestnicy koncertu w wypadku zdarzeń nadzwyczajnych są zobowiązani zastosować się do poleceń przekazywanych przez organizatora imprezy (przy użyciu nagłośnienia), bądź pracowników służb porządkowych. 

Transmisja koncertu „Wsłuchiwać się w Papieża”

Koncert będzie transmitowany w TVP 1, Super Polsacie, Polsacie Rodzina, TV Trwam oraz w radiowej Jedynce, Radiu Wnet, Radiu Plus. Podczas koncertu widzowie na placu Piłsudskiego oraz przed telewizorami, jak i słuchacze przed radioodbiornikami usłyszą utwory ważne i znaczące dla historii Polski, a także te szczególnie ukochane przez Jana Pawła II. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na plac Piłsudskiego.

Aby każdy mógł aktywnie uczestniczyć w koncercie przygotowaliśmy specjalny Śpiewnik „Wsłuchiwać się w Papieża”. Zapraszamy do skorzystania – wystarczy kliknąć w tytuł śpiewnika.

Koncert „Wsłuchiwać się w Papieża” dostępny dla wszystkich

Aby dać wszystkim możliwość uczestniczenia w koncercie, Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.

Audiodeskrypcja (AD)

Podczas całego wydarzenia, na stronie www.niepodlegla.gov.pl dostępna będzie transmisja wideo na playerze z możliwością włączenia i/lub wyłączenia audiodeskrypcji (audiodeskrypcja będzie sygnałem domyślnym). Sygnał z AD będzie też dostarczany radiowo na samym koncercie na placu Piłsudskiego (95,1 mhz). 

Polski Język Migowy (PJM)

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Tłumaczenie będzie dostępne zarówno na pl. Piłsudskiego jak i podczas transmisji telewizyjnej.

Pętla indukcyjna

Pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych z wbudowaną cewką indukcyjną będzie działała w bezpośredniej bliskości platformy oznaczonej piktogramem pętli indukcyjnej.

Wyniesiona platforma

Osoby poruszające się na wózkach będą mogły skorzystać z podwyższenia o wymiarach 10 na 10 metrów i wysokości jednego metra, do którego będzie prowadziła pochylnia o kącie nachylenia nie większym niż 5%. 

Seniorzy

Dla osób starszych, które źle poczują się w trakcie koncertu przygotowaliśmy kilkanaście miejsc siedzących na platformie. Seniorów z problemami zdrowotnymi prosimy o zgłoszenie się do harcerzy, którzy będą organizacyjnie wspierać koncert.

Toalety

W ciągu ogólnodostępnych, przenośnych toalet znajdą się również toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnością oraz dla rodziców z dziećmi (z przewijakiem).

Asysta

Nad komfortem i bezpieczeństwem czuwa przeszkolona ochrona, harcerze oraz ratownicy medyczni. W przypadku pytań i wątpliwości podczas trwania wydarzenia, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Dojazd

Organizator nie zapewnia miejsc parkingowych. Z uwagi na masowy charakter wydarzenia mogą wystąpić znaczne trudności z parkowaniem. Wszystkie autobusy i duża część tramwajów warszawskiej komunikacji publicznej jest obsługiwana przez tabor niskopodłogowy.

Dojście

Osoby poruszające się na wózkach chcące skorzystać z wyniesionej platformy proszone są o wejście na teren wydarzenia od strony Dowództwa Garnizonu Warszawa (Pl. Piłsudskiego 4). Dojście do platformy z innych stron będzie utrudnione przez wygrodzenia i korytarze techniczne.

Koordynacja działań dostępnościowych

Biuro Programu „Niepodległa” wspierają partnerzy społeczni. W przypadku pytań dotyczących rozwiązań dla osób z niepełnosprawnością zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem  lub telefonicznego pod numerem 790 494 794.

logo Lotosu

logo PZU

Logo Fundacji PZU