Kontrast
Wielkość czcionki

Rusza nabór w programie dotacyjnym „Niepodległa” 2019

Biuro Programu „Niepodległa” otwiera nabór wniosków na dofinansowanie wydarzeń w 2019 roku, które nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. W programie dla samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych można wnioskować o dofinansowanie od 10 tys. do 100 tys. złotych. Beneficjenci mają miesiąc na przygotowanie i złożenie wniosków.

Od 25 lutego Biuro przyjmuje zgłoszenia do programu dotacyjnego „Niepodległa” na działania w 2019 roku. Instytucje mogą skorzystać z dofinansowania do 100 tys. zł na projekt, a w budżecie zarezerwowano 8 mln zł na cały program. Samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 26 marca do godziny 15.59, a dofinansowane zadania będą mogły być realizowane od 17 maja do 20 listopada 2019 roku. Szczegóły dotyczące naboru wniosków dostępne są w zakładce „Dotacje”.

„Tradycyjnie chcemy wspierać inicjatywy lokalne i regionalne, które nawiązują do Programu „Niepodległa” i angażują lokalne społeczności w tworzenie obchodów. Chcemy świętować rocznice wydarzeń ważnych dla lokalnych społeczności oraz dla całego kraju. Mamy nadzieję, że – wzorem lat ubiegłych –  setki instytucji skorzystają z dofinansowania” – wyjaśnia Jarosław Sellin, Pełnomocnik Rządu RP do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. „Równolegle z działaniami lokalnymi, swoje projekty zaoferują nam duże instytucje kultury w całej Polsce. W ramach tegorocznych jubileuszy pochylimy się również nad wiele „młodszymi”, choć równie ważnymi dla Polski rocznicami – od obrad Okrągłego Stołu, przez wejście Polski do UE, pierwszą pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, po częściowo wolne wybory z 1989 roku” – uzupełnia minister Sellin.

Załączona prezentacja w skrócie omawia zagadnienia związane z naborem i metodami współpracy z BPN na 2019 rok: Prezentacja BPN 2019.