Kontrast
Wielkość czcionki

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” laureatem BohaterONa!

Biuro Programu „Niepodległa” zostało laureatem brązowego BohaterONa w kategorii Instytucja!  Zostaliśmy do niej nominowani za stworzenie Mobilnego Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”, który w innowacyjny sposób łączy historię ze współczesnością. Dziękujemy za wszystkie głosy i docenienie naszej inicjatywy!

mężczyzna z uśmiechem schowanym za maseczką prezentuje nagrodę, w tle trzej inni mężczyźni

Dyrektor Biura Programu „Niepodległa”, Jan Kowalski, prezentuje statuetkę BohaterONa

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” nagrodzony BohaterONem

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich, ustanowiona dla uczczenia pamięci o uczestnikach walk o stolicę, ma na celu wyróżnienie osób i instytucji, których działania w szczególny sposób promowały wiedzę o historii Polski XX wieku (lata 1918-1989) oraz edukację historyczno-patriotyczną. Laureaci zostają wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat. W każdej z nich są trzy wyróżnienia – brązowy, srebrny i złoty BohaterON – które wybrali członkowie Kapituły Nagrody. Złoty BohaterON Publiczności w każdej kategorii przyznali internauci w głosowaniu na stronie bohateron.pl. Brązowy BohaterON w kategorii Instytucja w 2021 roku trafił do Biura Programu Niepodległa za stworzenie Mobilnego Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” wyruszył w trasę 31 lipca. Po przejechaniu ponad 2000 km i przystankach w 20 miejscowościach w całym kraju, zaparkował w Warszawie (gdzie wkrótce będzie można go oglądać podczas Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu!). Mieszkańcy mniejszych i większych miejscowości mieli możliwość poznawać okoliczności odzyskania i losy pierwszych lat polskiej niepodległości za pomocą nowoczesnych środków przekazu, w tym modeli 3D, filmu VR oraz interaktywnej platformie. Szczegółowo o wszystkich atrakcjach, które zmieściły się w tirze, można przeczytać w zakładce „Niepodległa w trasie”, a relację z sezonu 2021 można zamieszczono na stronie Pamiętnik z Trasy Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.

Dziękujemy za wszystkie głosy i docenienie inicjatywy Wirtualnego Teatr Historii „Niepodległa”!

bus teatru przed ratuszem

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Lesznie.
Fot. Materiały własne BPN