Kontrast
Wielkość czcionki

"Wolność - kocham i rozumiem" - koncert 4 czerwca w Warszawie

W niedzielę 4 czerwca 2023 zapraszamy na koncert z okazji pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce pod tytułem „Wolność – kocham i rozumiem”. Spotkajmy się na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28) o godzinie 18:00. Wstęp wolny, a transmisja dostępna będzie na kanale YT Niepodległa i w Uniwerek TV.

4 czerwca – koncert w Warszawie z okazji pierwszych częściowo wolnych wyborów w powojennej Polsce

4 czerwca, w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich, upamiętniamy pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, które w 1989 roku zakończyły się zwycięstwem opozycji solidarnościowej. W koncercie nawiązującym do tego przełomowego momentu w historii Polski wezmą udział artyści polskiej sceny muzycznej, m.in. Kasia Cerekwicka, Darek Malejonek, Janek Młynarski, Tomasz Lipiński, Damian Ukeje, Ludmiła Małecka, a także młodzi artyści – finaliści konkursu Stage4YOU organizowanego od 10 lat przez Zarząd Studentów UW. Kierownictwo muzyczne projektu obejmie Artur Grudziński. Artyści wykonają m.in. utwory pisane w latach 80-tych kojarzone z walką o wolność. Koncert przywoła postaci bardów Solidarności i wyjątkową atmosferę społecznego zaangażowania towarzyszącą przemianom ustrojowym.

plakat koncertu "Wolność kocham i rozumiem"

Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca 2023 na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Transmisję obejrzeć będzie można na kanale telewizji uniwersyteckiej Uniwerek TV oraz na kanale YouTube Biura „Niepodległa”. Zapraszamy!

Projekt realizowany przez Biuro „Niepodległa” we współpracy z Fundacją na rzecz studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego Universitatis Varsoviensis oraz Zarządem Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.