Kontrast
Wielkość czcionki

Zapraszamy na „Popołudnie z NAC” w  „Niepodległa. Miejsce Spotkań” już w tę sobotę!

W najbliższą sobotę zapraszamy do pawilonu kulturalego „Niepodległa. Miejsce Spotkań” w warszawskich Łazienkach Królewskich na „Popołudnie z NAC”. Będzie można poznać perełki archiwalnego dziedzictwa ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego w nowoczesnej odsłonie. Do tego przygotowaliśmy plenerowe pokazy animacji, warsztaty rodzinne, gry i wiele innych atrakcji!

W godz. 15-18 w ogrodzie „Niepodległa. Miejsce Spotkań” będziemy odkrywać dziedzictwo polskiego międzywojnia w nowoczesnej odsłonie. Pokażemy Wam, jak kreatywnie przetwarzać archiwalne skarby, a przy tym dobrze się bawić!

Wspólnie z NAC wśród atrakcji przewidzieliśmy:
• plenerowe pokazy „Archiwalnego Fotoplastikonu Online”, podczas których za pomocą ożywionych archiwalnych kadrów będziecie mogli posmakować jak wyglądały międzywojenna Gdynia, Bydgoszcz i Radom. Przedpremierowo zobaczycie również najnowszy odcinek poświęcony Łodzi, który w sieci zadebiutuje dopiero tydzień później!
• warsztaty rodzinne „Dziwa z archiwum, czyli smoki, dinozaury i rycerze” prowadzone przez edukatorkę Zuzannę Zasacką, w czasie których z archiwalnych fotografii wyczarujemy niezwykłe, bajkowe postaci (w godz. 16-17.30);
• interaktywny punkt konsultacyjny dla nauczycieli, w którym będziecie mogli poznać (i otrzymać) materiały edukacyjne oraz dowiedzieć się więcej co z archiwami i archiwaliami można zrobić w szkole;
• wielkoformatową grę planszową, która zabierze Was w podróż przez dzieje II RP;
• stanowisko, w którym będziecie mogli otrzymać najnowsze publikacje albumowe, gadżety i inne materiały od NAC.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej nac.gov.pl oraz na naszym profilu facebookowym NAC.

Wydarzenie jest realizowane przez NAC w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa we współpracy z Biurem Programu „Niepodległa”

Projekt „Archiwalny Fotoplastikon Online” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.