Kontrast
Wielkość czcionki

Biuro Programu „Niepodległa” ze statuetką „Sukces Roku 2019”

Biuro Programu „Niepodległa”, instytucja kultury powołana do przygotowywania i promocji wydarzeń związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i odbudowy państwowości, zostało wyróżnione Statuetką „Sukces Roku 2019”. Przyznano ją za „zrealizowanie weekendu stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Jury doceniło przede wszystkim otwierający świąteczny listopadowy weekend Koncert Dla Niepodległej na PGE Narodowymi i odbywający się 11 listopada 2018 r. Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu.

statuetka "Sukces roku 2019" na tle logo "Niepodległa"

Statuetkę „Sukces Roku 2019” odebrał Jan Edmund Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. Nagrodę wręczono podczas Gali „Osobowości i Sukcesy Roku 2019”, która odbyła się 30 marca br.  Organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Mariusz Pujszo, twórca magazynu „Osobowości i Sukcesy”.

Koncert Dla Niepodległej był muzyczną podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Na stadionie koncert obejrzało 40 tys. widzów z całego kraju. Kolejne 7 milionów Polaków oglądało koncert dzięki transmisji na antenach 5 stacji telewizyjnych, publicznych i komercyjnych.

W Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu wzięło udział 300 tysięcy Warszawiaków i odwiedzających stolicę.